Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Başaran uçağıyla ilgili iddiaya İran’dan yalanlama geldi

13 Mart, 2018 | 11:57

Başaran Holding’e ait özel jet İran’da düştü!

İran, önceki gün düşen düşen Başaran Holding’e ait uçakla ilgili acil iniş izni verilmediğine dair iddiaları net şekilde yalanladı. Uçağın alçalmaya geçtiği ve hız kaybedip radardan kaybolduğu ifade edildi.

Pazar akşamı İran hava sahasında düşen Başaran Holding’e ait uçakla ilgili İran’dan yalanlama geldi. İran yetkilileri uçağa acil iniş izni verilmediğine dair iddiaları yalanladı. Yapılan açıklamada uçağın alçalmaya geçtiği ve hız kaybedip radardan kaybolduğu belirtildi.

İran Havacılık Kurumu, pazar akşam saatlerinde düşen Başaran Holding’e ait özel jetin pilotunun, İranlı yetkililerden acil iniş izni istediği ancak yetkililerin buna izin vermediği yönünde basında çıkan iddiaları net şekilde yalanladı.

Basaran uçagıila ilgili iddiaya İrandan yalanlama geldi

İran Havacılık Kurumu yazılı olarak yaptığı açıklamada, uçağın düşmeden önce İran’dan acil iniş isteğinde bulunduğuna dair, sosyal medyadaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Yapılan açıklamada, uçağın pilotunun bölgedeki Hava Trafik Kontrol Merkezi ile temasa geçerek teknik arıza yaşadığını ve alçalması gerektiğini ancak uçağın alçaldıktan sonra hız kaybedip radardan kaybolduğu ifade edildi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nden havalanan ve İstanbul’a gelmek için İran hava sahasından geçerken düşen Başaran Holding’e ait özel jette üçü mürettebat olmak üzere toplam 11 kişi hayatını kaybetmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Holding, Hava Trafik Kontrol Merkezi, İran Havacılık Kurumu, İran'dan yalanlama,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları