Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Başaran: Dubai’deki gibi denizlere adacık yapalım

07 Haziran, 2018 | 11:09

Başaran: Dubai'deki gibi denizlere adacık yapalım

Türkiye’de her dönem konuşulan ve kanayan yaralardan biri olan sahillerdeki yoğun yapılaşma ve betonlaşma konusunda ilginç bir öneri geldi. İş adamı Ömer Faruk Başaran, Antalya gibi kıyı bölgelerindeki deniz içine Dubai’deki gibi yapay adacık yapılması teklifini ortaya attı.

Başaran Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran, Antalya gibi Türkiye’nin sahil kısımlarında bulunan turistik şehirlerin denizlerine Dubai’deki gibi yapay adalar yapılması fikrini ortaya attı.

Basra Körfezi kıyısında palmiye ağacı şeklinde tasarlanan yapay adacıkların çok sayıda ikamet, serbest alan ve eğlence merkezi barındırdığını, bunların da ülke ekonomisine katkısının çok büyük olduğunu ifade eden Ömer Faruk Başaran, Türkiye’de de buna benzer yapılacak bir mekanın turizm sektörüne yeni bir soluk kazandıracağını iddia etti.

“99 yıllığına kiralanarak, projenin finansmanı sağlanabilir”

Ömer Faruk Başaran, bu adacıklar için gereken finans konusuna da değinerek, “Adalar için uluslararası finansman olanağı mevcut. Bu adalar, yatırım yapmak isteyen uluslararası yatırımcılara 99 yıllığına kiralanarak, projenin finansmanı sağlanabilir. Bize bahşedilen tatil cenneti ülkemizin kıymetini bilerek, onun potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Şirketler, Basra Körfezi, Denizlere adacık, Dubai, Ömer Faruk Başaran,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları