Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Barselona’da Şehir Merkezine Otel Açılamayacak

30 Ocak, 2017 | 10:43

Barselona’da Şehir Merkezine Otel Açılamayacak

İspanya’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Barselona’da artık şehir merkezine otel açılamayacak.

İspanya‘da başkent Madrid’in ardından Barselona’da da radikal bir karara imza atıldı. Artık Barselona kent merkezinde yeni bir otel açılamayacak.

Madrid’in ardından ülkenin turist yükünü çeken ikinci büyük şehir olan Barselon’da, belediye meclisinin kararıyla son yıllarda hızla ve kontrolsüzce büyüyen turistik tesislerin önüne geçmek adına böyle uygulamaya gidildi.

“Turistik Konaklama için Özel Şehirleşme Planı” adı altında kabul edilen kararda, kent merkezinde yeni bir otel veya turistik konaklama yeri açılması yasaklanırken mevcut oteller de kapasitelerini yükseltemeyecek. Şehrin dışı sayılabilecek yerlerde ise otel açmak isteyenler için kurallar esnetildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barselona, İspanya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları