Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Barcelona’ya İlk Parti Gemisi Haziranda Ulaşıyor

03 Mart, 2017 | 10:00

Barcelona’ya İlk Parti Gemisi Haziranda Ulaşıyor

Her sene haziran ayında İspanya‘nın Katalan özerk bölgesinin başkenti olan Barselona’ya belirli tarihlerde parti ve eğlence teknesi geliyor. Bu sene ki ilk parti yelken teknesi Civitavecchia, Roma’dan 2 haziran günü kalkarak 2 günlük deniz yolculuğundan sonra 4 haziranda Barselona’ya varacak. Şu ana kadar %75’i satılan tekne partisi garanti satılmış yer 350 kişi olarak gözüküyor. Yaz boyunca devam edecek bu parti teknesi organizasyonu, E-Nosis firması tarafından gerçekleştirilmekte.

 

Barcelona Katalan Bölgesi Başkenti

Barselona, Katalan bölgesi’nin başkenti ve İspanya’nın ağır sanayisinin yarısından fazlasını karşılayan şehir olarak önem kazanmakta. İspanya’nın kuzey doğusunda, Fransa’ya yakın olan ve Avrupa’nın en ünlü partilerinin yapıldığı turistik ve kültürel bir şehir. Şehir 15 yüzyıl eserleri ile birlikte, dünyanın en büyük sürrealist sanatçısı Dali’nin eserleri ile, Pablo Picasso’nun eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Dünya’nın en büyük katedrali olacak La Familia Sagrada bu şehir de bulunmaktadır. Sahilleri ve doğal güzellikleri ile de göz kamaştıran Barcelona gece hayatı ile de göz kamaştıran bir hayranlık bırakıyor. Yazın özel konser ve partiler ile bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan Barcelona şehrinin çevre komşularından biri olan Girona’ya gidebilir ve Girona şehrinde ‘Game of Thrones’ dizisinin çekim alanlarında dolaşabilirsiniz. Aynı zamanda dünya’nın en iyi futbol takımını izleme fırsatını da elde etmiş olursunuz. Barcelona maçları pahalı olmamak ile birlikte, zamanınız olursa müzesini de gezme imkanınız var.

Barcelona’da Gezilecek Yerler

1- La Sagrada Familia

la sagrada familia katedral barcelona

Muhteşem bir mimarisi olan katedral hala yapım aşamasında olmasına rağmen belli bir yeri ziyarete açıktır.

2- La Rambla Caddesi

View of La Rambla from cross-harbour cable car in Barcelona, Spain

Barcelona’nın en işlek ve doğa ile baş başa olan şehrin kalbi diyebileceğimiz caddesi

3- Gothic Quarter 

gothic quarter barcelona

Barcelona’da rönesans dönemi eserlerden biri olan bu kilise gotik döneme ait eserlerdendir.

4- Casa Batllo

casa batllo barcelona

Ünlü mimar Antoni Gaudi’nin eserlerinden olan bu bina aslında tasarımı ile sıra dışı bir mimari yapıt olarak öne çıkmakta ve 100 yıllık bir eser olarak hala korunmakta.

5- Park Güell

park guell barcelona

1900-1914 arasında sadece soyluların girebildiği park, 1923 sonrasında halka açılmış mozaik yapıtlı bir park. Manzarası tamamen Barcelona sahiline ve şehrine hakim olan bir yerde kurulmuştur.

6-  Salvador Dali Müzesi

dali müzesi barcelona

Salvadro Dali dünyanın en ünlü sürrealist ressamı olarak bilinmektedir. Sıra dışı resimleri ve muhteşem bakış açısı ile dünya’ya miras olarak bıraktığı eserlerin hemen hemen hepsi bu müze de yer almaktadır. Salvador Dali bu binayı kendi tasarlayarak oluşturmuştur. Adeta Dali’ni kendi eseridir.

 

Özel Seçenek – Nou Camp

nou camp barcelona futbol

Barcelona şehrinin takımı ve dünya’nın en büyük futbol kulübü olan Barcelona’nın stadı ve müzesi. Barcelona’yı yerinde izlemek ve müzesini gezip tarihini görmek, yapılması gerekenler arasında en önde gelen bir seçenek diyebilirsiniz.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barcelona, İspanya, Katalan, Parti Gemisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları