Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Barış’ temalı Turkcell Gelibolu Maratonu koşuldu

03 Ekim, 2016 | 06:30

Turkcell Gelibolu Maratonu

Bu yıl ikincisi düzenlenen, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, yaklaşık 6 bin kişinin katılımıyla Gelibolu Yarımadasında gerçekleştirildi.

Maraton, yarı maraton, 10 kilometre ve halk koşusu olarak dört kategoride düzenlenirken, sabahın erken saatlerinden itibaren Çanakkale’den vapur seferleri sporcuları ve organizasyona katılmak isteyenleri ücretsiz taşıdı. Eceabat’ta 100’e yakın otobüs Morto koyuna organizasyona katılmak isteyenleri taşıdı.

Morto Koyunda yoğun bir katılım gözlenirken, 4 ayrı kategoride düzenlenen yarışın startını Çanakkale Valisi Orhan Tavlı verdi. Halk koşusuna katılan Çanakkale Belediyesi özel Eğitim Uygulama Merkezi e Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Öğrenci, Öğretmen ve aileleri de Maratona katılırken büyük alkış aldı.

Morto Koyu hareketli bir gün yaşadı

Profesyonel atletlerin katıldığı 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu’ndaki start noktasından başladı. Saat 11.00’de başlayan yarışta atletler Alçıtepe Köyü’nden geri dönerek parkurda iki tur attı ve yine Morto Koyu’ndaki bitiş noktasına geldi.

Yarı maraton ise saat 11.15’de yine Morto Koyu’nda başladı. Maratondaki parkuru geçen sporcular, bir tur atarak Morto Koyu’ndaki finişe geldi. 10 kilometrelik koşu ise saat 11.30’da yine Morto Koyu’ndan başladı. Fransız Anıtı ve Redoubt İngiliz Mezarlığı’ndan geçen katılımcılar, Morto Koyu’nda yarışı noktaladılar.

Büyük katılımın yaşandığı ve Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşların katıldığı halk koşusu ise, saat 11.45’te Morto Koyu’ndan başladı ve 5 kilometrelik bir uzunlukta sona erdi.

Keyfalew Deja Buruse birinci oldu

Gelibolu Yarımadası’ndaki koşuda 42 kilometrelik parkuru erkeklerde Keyfalew Deja Buruse, kadınlarda da Şirin Mine Kılıç ilk sırada tamamladı. Yarı maratonda şampiyonluk erkeklerde Aydın Çeken, kadınlarda ise Raluca Apostol’un oldu. 10 kilometrelik koşuda ise birincilik erkeklerde Ahmet Tek, kadınlarda ise Amal Mohammed’e gitti.

Halil ÖNCÜ ( ÇANAKKALE )

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çanakkale, Çanakkale maraton, Gelibolu Maratonu, Morto Koyu, Turkcell, Turkcell Gelibolu Maratonu,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları