Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Barcelona’da Airbnb Yasaklanabilir

25 Haziran, 2017 | 09:50
Barcelona İspanya

Barcelona İspanya

 

Barcelona Belediye Başkanı Gerardo Pisarello, Barcelona’nın 2017 altı aylık turizm değerlendirme toplantısında Airbnb’yi kullananları uyardı.

Barcelona’da Airbnb Yasaklanabilir

Pisarello, Barcelona‘nın 2017 altı aylık turizm değerlendirme toplantısındaki konuşmasında, Airbnb’den  evlerini kiralayan kişilerin kolay kazanç elde ettiklerini ve bunu da turistik lisansı olmayan evlerle gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Bu haksız kazanç ile turistik niteliklere sahip olmayan evleri pazarladıklarını belirtti. Pisarello, “Barcelona bu tarz kanun dışı uygulamalara izin vermeyeceklerini” dile getirdi. Ayrıca, “Airbnb’nin bu konuda Barcelona’da ki evleri kiralamak isteyen kişilerin ev kayıtlarını siteden yaparken, lisans belgesi sormasını umut ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Pisarello, ” turistik lisansı olmayan dairelere gerekirse para cezası uygulanabileceğine dikkat çekti” ve gerekirse “Airbnb’nin Barcelona’da yasaklanabileceğini” belirtti. Ayrıca, Kent konseyi 2016 yılında Airbnb’den turstik lisansı olmayan evleri kiralayan kişilere tam tamına 600.000 euro para cezası kestiğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbnb, Barcelona, Gerardo Pisarello, İspanya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları