Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Barcelona’da Airbnb Yasaklanabilir

25 Haziran, 2017 | 09:50
Barcelona İspanya

Barcelona İspanya

 

Barcelona Belediye Başkanı Gerardo Pisarello, Barcelona’nın 2017 altı aylık turizm değerlendirme toplantısında Airbnb’yi kullananları uyardı.

Barcelona’da Airbnb Yasaklanabilir

Pisarello, Barcelona‘nın 2017 altı aylık turizm değerlendirme toplantısındaki konuşmasında, Airbnb’den  evlerini kiralayan kişilerin kolay kazanç elde ettiklerini ve bunu da turistik lisansı olmayan evlerle gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Bu haksız kazanç ile turistik niteliklere sahip olmayan evleri pazarladıklarını belirtti. Pisarello, “Barcelona bu tarz kanun dışı uygulamalara izin vermeyeceklerini” dile getirdi. Ayrıca, “Airbnb’nin bu konuda Barcelona’da ki evleri kiralamak isteyen kişilerin ev kayıtlarını siteden yaparken, lisans belgesi sormasını umut ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Pisarello, ” turistik lisansı olmayan dairelere gerekirse para cezası uygulanabileceğine dikkat çekti” ve gerekirse “Airbnb’nin Barcelona’da yasaklanabileceğini” belirtti. Ayrıca, Kent konseyi 2016 yılında Airbnb’den turstik lisansı olmayan evleri kiralayan kişilere tam tamına 600.000 euro para cezası kestiğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbnb, Barcelona, Gerardo Pisarello, İspanya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları