Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Barcelona’da Airbnb Yasaklanabilir

25 Haziran, 2017 | 09:50
Barcelona İspanya

Barcelona İspanya

 

Barcelona Belediye Başkanı Gerardo Pisarello, Barcelona’nın 2017 altı aylık turizm değerlendirme toplantısında Airbnb’yi kullananları uyardı.

Barcelona’da Airbnb Yasaklanabilir

Pisarello, Barcelona‘nın 2017 altı aylık turizm değerlendirme toplantısındaki konuşmasında, Airbnb’den  evlerini kiralayan kişilerin kolay kazanç elde ettiklerini ve bunu da turistik lisansı olmayan evlerle gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Bu haksız kazanç ile turistik niteliklere sahip olmayan evleri pazarladıklarını belirtti. Pisarello, “Barcelona bu tarz kanun dışı uygulamalara izin vermeyeceklerini” dile getirdi. Ayrıca, “Airbnb’nin bu konuda Barcelona’da ki evleri kiralamak isteyen kişilerin ev kayıtlarını siteden yaparken, lisans belgesi sormasını umut ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Pisarello, ” turistik lisansı olmayan dairelere gerekirse para cezası uygulanabileceğine dikkat çekti” ve gerekirse “Airbnb’nin Barcelona’da yasaklanabileceğini” belirtti. Ayrıca, Kent konseyi 2016 yılında Airbnb’den turstik lisansı olmayan evleri kiralayan kişilere tam tamına 600.000 euro para cezası kestiğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbnb, Barcelona, Gerardo Pisarello, İspanya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları