Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Barcelona ve Madrid, futbolla İspanya turizmini canlandırıyor

17 Nisan, 2010 | 15:07

Turizmde Türkiye’nin en büyük rakiplerinden biri olan İspanya 2009’daki çöküşün ardından futbolla kendine gelmeye çalışıyor.

Hatırlanacağı gibi küresel ekonomik krize rağmen Türkiye 2009’da turist sayısını artırırken İspanya hem turist sayısında hem de turizm gelirinde büyük bir düşüş yaşamıştı.

2010’a iyi başlayan İspanya turizmi, futbolun da gücünü arkasına alarak iyi bir yıl geçirmeyi hedefliyor.

Messi, İbrahimoviç, Xavi, Iniesta, Puyol, Henry’li Barcelona ile Ronaldo, Benzema, Xabi Alonso, Higuain, Casillas, Pepe’li Real Madrid‘in lig maçları bile İspanya turizminde önemli rol oynarken 2010 yılı daha zengin maç trafiğiyle dikkat çekiyor.

Futbolda kulüpler bazında Avrupa’nın en büyük organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon, 22 Mayıs’ta Madrid’in dünyaca ünlü Santiago Bernabeu Stadı’nda belli olacak.

İspanya’daki futbol resitali final maçıyla sınırlı değil.  Çünkü erken final de İspanya’da…

Bu sezon oynadığı futbolla harikalar yaratan Barcelona, yarı finalde kupanın diğer güçlü favorisi Inter ile kozlarını paylaşacak.

Yarı finalin 28 Nisan’daki rövanşında Barcelona şehri ve İspanya yine turizm ve futbol bayramı yaşayacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barcelona, Barcelona Biletleri, Barcelona İnter Canlı, Barcelona İnter Canlı Yayın, Barcelona İnter Maçı, Barcelona Maç Biletleri, Barcelona Maç Tur, Barcelona maç turları, Barcelona Maç Turu, Barcelona Maçı Biletleri, Barcelona maçına tur, Barcelona maçları, Barcelona Nou Camp, Barcelona Turu, Şampiyonlar Ligi, Şampiyonlar Ligi 2010 Finali Maç Turu, Şampiyonlar Ligi Final Maçı Tur, Şampiyonlar Ligi final turları, Şampiyonlar Ligi Final Turu, Şampiyonlar Ligi Finali 22 Mayıs Maç Turu, Şampiyonlar Ligi Madrid Maç Turu, Şampiyonlar Ligi Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları