Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Baraz Otel yangınında sabotaj iddiası

10 Mayıs, 2010 | 12:54

Bodrum Barlar Sokağı’ndaki Baraz Otel’de 1 kişinin ölümü, 11 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan yangının sabotaj olduğu iddia edildi.

Kül olan Baraz Otel’in tutuklu ortaklarından Erol Eryılmaz’ın ağabeyi Bekir Eryılmaz, “Yangının elektrik kontağından çıkma ihtimalinin az olduğu kanaatindeyiz. Daha önce ağabeyemi tehdit eden bir kişinin birkaç kez otele gidip geldiği görüntüleri elimizde var. Görüntüdeki A.A. isimli şahıstan şüpheleniyoruz” dedi.

Hürriyet Gazetesinin haberine göre, dünyaca ünlü Barlar Sokağı’nda geçen hafta çıkan ve 1 kişinin ölümü 11 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan otel yangınında ilk bilirkişi incelemesi dün yapıldı. Tamamen kül olan 56 yataklı, 3 katlı ve 3 yıldızlı Baraz Otel’deki incelemeyi Bodrum 3’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Hüseyin Uluçay, otel yöneticilerinin avukatı İhsan Kaya, Kocaeli Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Sedef Akkaplan Birinci, elektrik mühendisi Ezel Sönmez, sigorta firması yetkilileri, otelin kiracısı Mehmet Gökbel ve tutuklu işletmeci Erol Eryılmaz’ın ağabeyi Bekir Eryılmaz da izledi.

İncelemenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Bekir Eryılmaz, otelin kameralarında ve MOBESE kayıtlarında tespit edilen A.A. isimli kişinin daha önce de otele gelip ağabeyini tehdit ettiğini öne sürdü. Eryılmaz şöyle konuştu:

“Bu yangının kasten çıkartıldığına inanıyorum, çünkü yangın anında restorandaki elektrik şalterlerinin atık olduğu tespit edildi. Bilirkişinin ilk tespitlerine göre de yangının çıkış sebebinin elektrik panosu olmadığı anlaşıldı. A.A. daha önce de kardeşime silah çekmişti ve kameralardan bu otele 4- 5 kez gelip gittiğini tespit ettik. A.A.’nın kasten yangın çıkardığına inanıyorum. Bu nedenle bu sabotajı ortaya çıkaracak olan kişi veya kişilere para ödülü vereceğiz.”

‘İKİ NOKTADAN ÇIKMIŞ GİBİ’

Erol Eryılmaz ve Mehmet Gökbel’in avukatı İhsan Kaya da, yangının kesin çıkış nedeninin, bütün delillerin değerlendirilmesinden sonra ortaya çıkacağını belirterek, “Şu an sadece bilirkişilerin yapmış olduğu ön incelemedeki bulguların açıklanmasından sonra yangının panodan çıkmadığı izlenimini edindim. Diğer kesin kanaati ancak bilirkişilerin raporundan sonra alabiliriz. Şu anda iki noktadan çıkmış gibi gözüküyor. Fakat bu bizim şahsi görüşümüz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
3 yıldızlı otelde yangın, Arzu Cengiz, Aydın Ünlü, Aykut Ünlü, Baraz Otel, Baraz Otel Sabotaj, Baraz Otel Yangın, Begüm Arpacıoğlu, Bekir Eryılmaz, Bodrum Baraz Otel, Bodrum Baraz Otel Yangın, Bodrum İtfaiyesi, Emre Burak Ünlü, Eren Çakıroğlu, Erol Eryılmaz, Mehmet Gökbel, Orhan Yılmaz, Selim Bahrıyarık, Sertan Girgin, Şirin Çilengil, Turizm Haberleri, Yangın,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları