Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bansko, dört mevsim turizme hazırlanıyor

07 Ekim, 2009 | 09:45

Bansko, dört mevsim turizme hazırlanıyor Önemli kayak merkezlerinden biri olan Bansko, bundan böyle kış dışında da turistlere hizmet vermeye hazırlanıyor.

Bu amaçla belediye spor, dağ, kaplıca turizmini geliştirecek. Hedef yaz aylarında boş duran otelleri doldurmak ve çevreyi koruyan turizmi geliştirmek isteyen girişimcileri teşvik etmek.

Belediye Başkanı Aleksandır Kravarova’ göre Bansko’da günümüzde 14 binden fazla yatak mevcut. Kış aylarında yatakların yüzde 70 ila yüzde 75’i arasında doludur. Yaz aylarında ise otellerin çoğu kapıları kapatıyor. çünkü müşteri yok. Son aylarda inşaat duruduruldu ve bu yöreden iyi haber sayılır.

Belediye Başkanı Aleksandır Kravarova “Ekonomik kriz, belki de Bansko’yu da etkiledi ama bize sorarsanız bizim için böyle daha iyi. Çünkü bu yoğun inşaatın nereye varacağını bilemezdik. Böylece bu sektörde durgunluk bizim kasabamıza yaradı. Bundan başka bize göre kıl aylarında 800 bin turist ağırlayan kasabanın, yaz aylarında sadece 150 bin kadar konuk karşılaması normal olamazdı, olmamalıydı” seklinde konuştu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleksandır Kravarova, Aleksandır Kravarova Bansko, Aleksandır Kravarova Heberleri, Bansko, Bansko Haberleri, Bansko Kayak, Bansko Turları, Bulgaristan Bansko, Kar Tatili Bansko, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları