Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balkanların En Popüler Kayak Merkezleri

28 Ekim, 2016 | 12:23

Balkanların En Popüler Kayak Merkezleri

Kış kapıya dayandı. Çok değil bundan bir kaç hafta sonra kayak sezonu açılacak. Siz hala planınızı yapmadıysanız Balkanlar Kayak Merkezleri ‘ne bir göz atın.

Kayak mevsimi çattı geldi. Sömestr tatili için henüz planınız yoksa; ve bu kışı kayak yaparak geçirmek istiyorsanız haberimiz tam size göre. İşte kayak sezonunu iple çeken kayakseverler için Balkanlar’daki en meşhur kayak merkezleri;

1- BANSKO Bulgaristan

Balkanların En Popüler Kayak Merkezleri

Sadece bir Kayak merkezi olmasından öte önemli bir tatil kasabası olan Bansko, 75 km uzunluğundaki ve son derece bakımlı pistleri ile listemize girmeyi başardı. Bansko, rahat ulaşımının yanında nispeten daha düşük bütçeli tatil seçenekleri sunuyor. 24 saat açık kumarhaneler, lüks restoranlar, gece kulüpleri ve kayak pistlerinin ortasında bulunan kafeler, Bansko kayak merkezini daha cazip hale getiriyor.

2- PAMPOROVO Bulgaristan

Balkanların En Popüler Kayak Merkezleri

Bulgaristan ve Balkanlar’ın en popüler kayak merkezlerinden olan Pamporovo, düşük bütçeyle sunduğu tatil olanaklarıyla dikkat çekiyor. Pamporovo Kayak merkezi ‘nde uygun fiyatlı 5 yıldızlı birçok otel seçeneği bulunuyor. Muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan merkezde, gece hayatı pek canlı olmasa da yöresel lezzetleri tadabileceğiniz çok fazla restoran bulunuyor. Bulgaristan’ın Türkiye’ye en yakın kayak merkezi olan Pamporovo, özellikle sömestr tatilinde çocuklu aileler için en uygun bölge.

3- JAHORİNA Bosna Hersek

Balkanların En Popüler Kayak Merkezleri

Bosna Hersek’te 1984 Kış Olimpiyatları için inşa edilmiş olan Jahorina, Balkanların en büyük kayak ve kış turizm merkezi. Jahorina, zaman içerisinde gösterdiği büyük gelişim ile özellikle snowboard tutkunlarının tercih ettiği bir bölge oldu. Jahorina Kayak merkezinin en önemli avantajı ise havaalanına sadece 30 dakikalık mesafede bulunması. 20 km üzerindeki kayak pistleri ile hem profesyonel hem de amatör kayakçıların tercih edebileceği Jahorina Kayak merkezi, Saraybosna’ya yakın oluşu sebebiyle bir kayak tatilinden daha ötesi olabiliyor.

4- KOPAONİK Sırbistan

Balkanların En Popüler Kayak Merkezleri

Sırbistan’ın en büyük kayak merkezi olarak karşımızı çıkan Kopaonik, yakın zamanda yenilenen pistleri ve sosyal tesisleri Avrupa’nın da önemli merkezleri arasına girmeyi başardı. Yılın yaklaşık 160 günü boyunca kayak yapılabilen merkezde, yeni başlayanlar ve ileri seviye kayakçılar için birçok alternatif pist bulunuyor. Kopaonik Kayak merkezini farklı kılan ise burada gece kayağı da yapılabilmesi.

5- MAVROVO Makedonya

Balkanların En Popüler Kayak Merkezleri

Makedonya’da bir hayli popüler olan Mavrovo Kayak Merkezi, etkileyici doğası ve ülkenin en büyük milli parkı (Mavrovo National Park) içinde yer alması sebebiyle Balkanlar’ın da göz bebekleri arasına girmiş. Mavrovo Kayak merkezi, farklı temalardan oluşan pistleriyle yeni başlayanlardan profesyoneller kayakçılara kadar her kesime hitap ediyor. Merkezdeki Alp ve Nordisk disiplini parkurlar ise ileri seviye macera tutkunu kayakçılar için de bulunmaz bir fırsat. Mavrovo Kayak Merkezi ‘nde Türkçe verilen hizmetler sayesinde hiç zorluk çekilmemesi de bir avantaj.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bansko, Kayak, Kayak Merkezleri, Kayak turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları