Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Balkaniya” ilk turistleri ağırladı

19 Haziran, 2009 | 14:25

Balkaniya Bulgaristan’da doğa turizminin merkezi Balkaniya’da 2009 turizm sezonu artık start aldı.

Yaz sezonu, bundan sayılı günler önce bir dizi gece partisi ve konseri ile, en yeni atraksyonları tanıtan gösterilerle ve lezzetli yemeklerin tattırıldığı degustasyonlarla başladı. Yani önümüzdeki aylarda dağda gölgeli ormanlarda ve serin nehir vadilerinde dinlenmeye karar verdiyseniz, adresiniz Stara Planina Balkan dağının orta bölümü veya diğer adı ile Balkaniya turizm bölgesidir.

Bundan kısa süre öncesine kadar Balkaniya bölgesine mükemmel dinlence ve eğlence imkanları sunan üç dağ belediyesi dahildi.

Troyan, Teteven ve Apriltsi belediyeleri, şirin kasabaları, rahat aile otelleri ve vahşi doğa arasında bulunan zengin atraksyon yelpazesi ile büyük sayıda turist celbeden yerler haline geldi. Bu yaz sezonu itibari ile Balkaniye bölgesine Etropole ve Elena belediyeleri de katıldı. Etropole şehrinde Uyanış devrinden kalma evler ve ilginç etnografya teşhirleri görebilir, şehrin yakınında yer alan “Sveta Troitsa” manastırını ziyaret edebilirsiniz. Bölgede büyük sayıda görülmeye değer doğa güzelliği var. İşaretlenmiş patikalar ve dağ evleri sayesinde bu vahşi yerlere erişmek kolay oluyor.

Teteven Belediyesi çalışanı Mladen Milev, şöyle konuştu:

“Güzel bir eğilim izleniyor. İnsanları el değmedik doğal güzellikler celbediyor. Bizim yörede doğayı kirletecek büyük sanayi işletmeleri yoktur. Son iki yıllık dönemde turist sayısı hızla artıyor. Umarım bu sezon daha da çok turist gelir.”

Bundan kısa süre önce Teteven şehri yakınında doğaya uygun hayat tarzı sürdürme olanağını sunan bir yerleşim merkezi kapılarını meraklı turistlere açtı. Burada yer alan konus piramit şeklindeki 6 yuvarlak ahşap evin, sağlıklı dağ iklimi ile birlikte insanın performansı üzerinde mucizeli etki gösterdiği söyleniyor.

Turizm çalışanları, kriz ortamında turist çekmeye çalışırken sadece otel bazı ve Balkan’ın güzelliklerini sunmakla kalmıyor, atraksyonlara da önem veriyor. Troyan şehri yakınında yer alan Bekleme yöresinde açılan ip parkında ziyaretçiler, sallanan köprülerden geçip asılı merdivenlerden tırmanıyor ve yerden yere Alp troleybüsleri ile geçiş yapıyor.

Haber: Bulgaristan Radyosu

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balkan Turları, Bulgaristan, Bulgaristan Balayı, Bulgaristan tatili, Bulgaristan tur, Bulgaristan Turları, Bulgaristan Turu, Bulgaristan'da gece hayatı, Bulgaristan'da nerelere gidilir, Bulgaristan'da turizm, Bulgaristan'da yemek,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları