Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balkan ülkelerine ilgi artıyor

28 Ekim, 2013 | 11:20

balkan-ulkeleri-makedonya Türklerin Balkan ülkelerine ilgisi gün geçtikçe artıyor. 2013 yılında Türkiye’den Balkan ülkelerine yapılan uçak bileti aramaları bir önceki seneye göre %73 artış gösterdi.

Skyscanner’ın verilerine göre Türklerin Balkanlara olan ilgisi artarak devam ediyor. En fazla aranan ülke Makedonya olurken Makedonya’yı Sırbistan ve Arnavutluk takip etti.

Makedonya’ya Aramalarda Üç Kat Artış

Türkiye’ye vize uygulamayan Makedonya, tarihi ve doğal güzellikleriyle Türk seyahatseverlerin kalbindeki yerini gün geçtikçe daha da sağlamlaştırıyor. 2012’ye kıyasla Türkiye’den Makedonya’ya yapılan uçak bileti aramalarında %245 artış görülüyor. Sırbistan’a yapılan aramalarda bu yıl, geçtiğimiz yıla oranla %123 artış gözlemlenirken, Arnavutluk’a olan uçak bileti aramaları %115 artmış durumda.

2013’te En Çok Artış Görülen Balkan Ülkeleri

1. Makedonya %245

2. Sırbistan %123

3. Arnavutluk %115

4. Kosova %9

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arnavutluk, Balkan ülkeleri, Balkan ülkeleri turist, balkan ülkeleri turizm, Kosova, Makedonya, Sırbistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları