Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balkan ülkelerine ilgi artıyor

28 Ekim, 2013 | 11:20

balkan-ulkeleri-makedonya Türklerin Balkan ülkelerine ilgisi gün geçtikçe artıyor. 2013 yılında Türkiye’den Balkan ülkelerine yapılan uçak bileti aramaları bir önceki seneye göre %73 artış gösterdi.

Skyscanner’ın verilerine göre Türklerin Balkanlara olan ilgisi artarak devam ediyor. En fazla aranan ülke Makedonya olurken Makedonya’yı Sırbistan ve Arnavutluk takip etti.

Makedonya’ya Aramalarda Üç Kat Artış

Türkiye’ye vize uygulamayan Makedonya, tarihi ve doğal güzellikleriyle Türk seyahatseverlerin kalbindeki yerini gün geçtikçe daha da sağlamlaştırıyor. 2012’ye kıyasla Türkiye’den Makedonya’ya yapılan uçak bileti aramalarında %245 artış görülüyor. Sırbistan’a yapılan aramalarda bu yıl, geçtiğimiz yıla oranla %123 artış gözlemlenirken, Arnavutluk’a olan uçak bileti aramaları %115 artmış durumda.

2013’te En Çok Artış Görülen Balkan Ülkeleri

1. Makedonya %245

2. Sırbistan %123

3. Arnavutluk %115

4. Kosova %9

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arnavutluk, Balkan ülkeleri, Balkan ülkeleri turist, balkan ülkeleri turizm, Kosova, Makedonya, Sırbistan,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları