Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balıkesir, Travel Turkey İzmir’de ‘En iyi promosyon’ ödülü aldı

13 Aralık, 2011 | 16:07

5. İzmir Turizm Fuar ve Konferansı (Travel Turkey İzmir 2011)’na katılan Balıkesir Valiliği’nin standı, “En iyi promosyon” ödülü aldı.

Vali Yılmaz Arslan, turizmde hedeflerinin marka şehir olduğunu söyledi. Arslan’ın ödülle ilgili bilgilendirme toplantısına Vali Yardımcısı Selda Dural, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı da katıldı.

Fuarın açılış töreninde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da bulunduğunu hatırlatan Vali Arslan, 50’den fazla il ve 19 ülkeden 600’ün üzerinde katılımcının yer aldığını kaydetti. Ödülün, Balıkesir’in son yıllardaki turizm faaliyetlerini onore ettiğini belirtti. Turizmde Antalya’yı örnek aldıklarını kaydeden Arslan, “Antalya da Balıkesir gibi tarım kenti ancak turizm konusunda da Türkiye’nin en önemli ili. Bizde turizmde bunu başarabiliriz. En önemli ayağı tanıtım. Tanıtım için bize sunulacak her türlü fikre açığız.” dedi.

Vali Arslan, 2012 yılındaki turizm faaliyetleri konusunda önümüzdeki hafta Edremit ilçesinde turizmcilerle biraraya geleceğini de belirterek, fuar gibi organizasyonlarda birlikte hareket etme çağrısında bulunacaklarını söyledi. Balıkesir’den birçok kurum ve firmanın İzmir’deki fuarda stant açtığını kaydeden Arslan, “Ancak bunlar dağınık vaziyetteydi. Belki de fuarda en çok stant açan il Balıkesir’di fakat gösteremedik. Bu dağınıklığı gidermek için turizmcilere ve turizm beldelerine çağrımız olacak. Bu tür organizasyonlarda gerekirse bir sokak kiralayıp tüm Balıkesir stantlarını biraraya toplamayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balıkesir, Balıkesir turizm, Balıkesir turu, Travel Turkey, Travel Turkey İzmir, Travel Turkey İzmir Balıkesir, Travel Turkey Izmir Fuar, Travel Turkey İzmir Fuarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları