Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tatil Cenneti Balayı Adası Bali’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

01 Haziran, 2018 | 15:48

Balayı adası Bali'de mutlaka görülmesi gereken yerler

Yaz mevsiminin başladığı şu günlerde kışın yorgunluğunu atmak ve güzel bir tatil yapmak için arayışlar başladı. Özellikle balayı tatiline çıkacak çiftler tarafından oldukça çok tercih edilen Bali Turları, hem denize girip güneşlenmek, hem tarihi yerleri gezmek, hem de farklı kültürler tanımak için en güzel tatil seçeneklerinden biri.

Balayını deniz ve kumsalın dışında daha hareketli ve maceralı geçirmek isteyenlerin tercihi olan Balayı Adası Bali, tatilcileri her yönüyle doyurmakta.

Balayı Adası Bali bir doğal cennet

Egzotik peyzajının ile birlikte benzersiz kültürü, tarihi yerleri, doğası, insanları ile Bali, adaya gelen turistlere benzersiz bir tatil fırsatı sunmakta.

Sıcaklık, rahatlık, huzur ve romantizm arayan turistler ile dolup taşan cennet ada Bali’de balayı tatilini geçirmek gerçekten büyük ayrıcalık.

Sanskrit dilinde ‘huzur ve barış’ anlamına gelen Tanrılar Adası Bali’nin en güzel mevsimi Haziran ile Ekim ayları arasındadır. Endonezya’nın Balayı Adası Bali’nin her köşesinde bir tapınak görmek mümkün.

Bali’deki her evin kendine ait bir tapınağı bulunmakta. İşte bu nedenden ötürü de Bali’ye ‘Tanrıların Adası’ denilmekte.

Balıyı çiftlerinin en çok tercih ettiği yer Bali adası

Dünyadaki turistlerin en çok ziyaret ettiği adalardan biri olan Bali’de bu mevimde sıcaklık 28-30 derece civarında olurken, nemin az olması da fazla terlemenize engel olmakta.

Balayı Adası Bali’de ne yapılır?

Endonezya’nın 17 bin adasından sadece biri olan Bali’ye yaklaşık 15 saatte ulaşılmakta.

Bali Balayı Turları çiftlerine özel odaların da bulunduğu, bir çok otelin yer aldığı Nusa Dua, heykelleri, çiçekleri ve yeşillik alanları ve tabii ki tapınakları ile turistleri mest eden bir bölge.

Balayı adası Bali'de Amandari'yi gezin

Her ne kadar Endonezya’da din olarak müslüman seçilmişse de Bali’de durum farklı. Bali’nin yüzde 94’ü Hindu inancına sahip.

Ada halkının geçim kaynakları ise turizm yanında tarım, balıkçılık, ağaç oymacılığı gelmekte.

Balayı Adası Bali’de buraları gezin

Bali’ye gidip de tapınakları görmeden dönmek tabii ki olmaz. Ancak tapınakların yanı sıra doğal güzellikleri ile de ünlü olan Bali’de gidilmesi görülmesi gereken yerleri sizler için araştırdık.

Uçurumun kenarındaki tapınak Uluwatu

Uçurumun kenarındaki tapınak Uluwatu

Bali’de görmeniz gereken tapınaklar arasında ünlü Uluwatu Tapınağı gelmekte. Kuta’da yer alan Uluwatu Tapınağı, uçurumun kenarında, kayalıkların tepesinde yer almakta

WTS kalitesi ve güvencesiyle Bali & Ubud Turları sizi bekliyor.

Dünyaca ünlü aktrist Julia Roberts’ın oynadığı ‘Ye, Dua Et, Sev’ filminde de görüntülenen tapınakta dikkat edilmesi gereken hususların başında maymunlar gelmektedir!

Uluwatu tapinağında maymunlara dikkat edin

Hırsızlıkları ile ünlü olan bu vahşi hayvanlara herhangi bir eşyanızı kaptırmanız mümkün.

Bu arada Uluwatu Tapınağı’nın muhteşem görüntüsünün yanı güneşin batmasıyla birlikte burada başlayan Bali’ye özgü Keçak dansı gösterisini de izlemelisiniz.

Tanrılar Adası'nın en güzeli: Tanah Lot

Tanrılar Adası’nın en güzeli: Tanah Lot

Balayı veya değil. Bali’ye turist olarak gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken bir şaheser. Bali’nin en güzel tapınaklarından biri, Tanah Lot okyanusun üzerinde yükselmekte.

Tanah Lot’un muazzam güzellikteki görüntüsünün yanı sıra dalgaların şekil verdiği kayalar da insanı oldukça etkilemekte.

Tanah Lot Tapinağında günbatımını izleyin

Ayrıca buraya yapacağınız ziyaretin günbatımına gelmesine dikkat edin, çünkü manzara gerçekten de müthiş.

Bali'nin 'Ana Tapınağı Besakih

Bali’nin ‘Ana Tapınağı’ Besakih

Besakih, tapınakların diyarı olan Bali’nin ‘Ana Tapınağı’ olarak bilinmekte.
Bali Adası’nın en büyük, en kutsal Hindu tapınağı olan Besakih, Agung Dağı’nda bulunmakta.

Tanrılar Adası Bali’nin mitolojisinde oldukça önemli bir yere sahip olan Besakih Tapınağı’nın bulunduğu Agung Yanardağı aynı zamanda adanın en yüksek noktası.

Hal böyle olunca da tabii ki manzarası hakkında tek kelime yetmekte: Muhteşem!

Bali'de bir volkan: Batur

Bali’de bir volkan: Batur

Evlendiniz ve balayı için Bali’yi tercih ettiniz. Tabii ki deniz ve kum sizin için ilaç gibi gelecektir. ancak Bali’de görebileceğiniz o kadar çok fazla yer var ki. İşte bunlardan biri de bir volkan.

Halen aktif olan ve gezerken bile çok dikkat edilmmesi gereken Batur, 1717 metre yüksekliğine sahip.

Bali’de bu muhteşem volkana yapacağınız gezi, hayatınız boyunca unutulmayacaklarınız arasına girecektir.

Ubudun pirinç tarlalarını keşfedin

Ubud’un pirinç tarlalarını keşfedin

Uzakdoğu‘nun çoğu ülkesinde olduğu gibi Endonezya’nın Bali Adası’nda da pirincin yeri ayrıdır. Yerli halkın her zaman favori yemeği ve en önemli geçim kaynağı pirinçtir.

Doğasının güzelliği ile dünyada oldukça bilinen Bali’nin Ubud Bölgesi’nde yer alan pirinç tarlaları, adaya gelenlerin görmeden gitmediği yerlerdendir.

Ubud'da pirinç tarlaları arasında bisiklet turu yapın

Buraya düzenlenen geziler turistlere çok değişik bir deneyim tattırıyor.
Ayrıca bisikletle gezdiğiniz pirinç tarlalarına bakan kafelerde Bali’nin ünlü kahvenizi yudumlamak ayrı bir güzellik.

Cennet ada Bali’de bunları mutlaka yapın

Bali'nin dünyaca ünlü masajı

Bali’nin dünyaca ünlü masajı

Balayı Adası Bali’ye gelen turistlerin hemen hepsinin yaptırdığı Bali masajını mutlaka deneyin. Dünyaca ünlü Bali masajının memleketinde isterseniz bir spa’da isterseniz de sahilde güneşlenirken o keyfi mutlaka yaşamalısınz.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Bali Balayı Turları sizi bekliyor.

Hem saatlerce süren, hem de gerçekten oldukça ucuza yapılan Bali masajı, insanın stresten kasılan vücudu için gerçekten biçilmiş kaftan.

Bali'de fil safarisine katılın

Fil safarisine katılın

Balayı Adası Bali’de tadabileceğiniz bir başka muhteşem deneyim de Fil safarisidir. Ubud Bölgesi’nde gerçekleştirebileceğiniz bir aktivite olan Fil safarisi yaklaşık bir saat kadar sürmekte.

Bir filin üstünde, tropik ormanlarda geçireceğiniz o bir saatlik zaman, hayatınız boyunca unutulmazlarınız arasında olacaktır.

Bali'den sörf yapmadan dönmeyin

Bali’den sörf yapmadan dönmeyin

Balayı için Bali’ye geldiniz, denize girdiniz, fil safarisine çıktınız, tapınakları gezdiniz.

Şimdi ise sıra dünyanın en güzel mavi renklerinden birine sahip olan Tanrılar Adası Bali’nin en görülmesi görülmesi gereken plajına geldi.

Padang Padang Beach'te sörf yapın

‘Ye, Dua Et, Sev’ filminin sahnelerinin de çekildiği Padang Padang Beach’te dünyanın dört bir yanından gelen sörf tutkunlarıyla tanışın.

O muhteşem denizin oluşturduğu dalgalarla boğuşan sörf tutkunlarının en sevdikleri yerlerden biri burasıdır. Siz de burada sörf için kurs alabilir ve okyanusun o çılgın dalgaları arasında sörf tahtası üzerinde yeni keşifler yapabilirsiniz.

Dev kaplumbağaların adası Turtle Island

Dev kaplumbağaların adası Turtle Island

Endonezya’nın cennet köşesi Bali’ye gelen turistlerin mutlaka görmek istedikleri yerlerden biri de Turtle ısland’tır. Dev su kaplumbağalarının olduğu bu adaya tekneyle turlar düzenlenmekte.

Yaklaşık 20 dakikalık yolculukla ulaşılan adanın kumsalındaki kaplumbağaları görmek muhteşem bir deneyim olacaktır.

Bali'de balık yemekleri

Bali’de tabii ki deniz ürünleri yenir

Yeni bir ülkeye giden tatilciler, o ülkenin gezilecek yerlerini keşfederken geleneksel yemeklerini de merak ederler.

Bali’de yemek kültürü genellikle doğal olarak deniz ürünleri üzerine kurulmuştur. Deniz ürünlerinin her türlüsünü bulabileceğiniz restoranlarda hem çok ucuz hem de oldukça lezzetli tadlar bulabilirsiniz.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Tropik Adalar Balayı Turları sizi bekliyor.

Balayı Adası Bali’de yemek için en çok tercih edilen yerlerden biri Jimbaran’dır.
Sahilinde sıralanmış bir sürü balık restoranında kalamardan karidese, ıstakozdan istiridyeye kadar birçok çeşidi farklı soslarla tadma şansını mutlaka yakalayın.

Bali'de balık yenir

Endonezya mutfağı her ne kadar kendine özgü de olsa Hint mutfağından da etkiler göstermekte.

Bali’de tatmanızı tavsiye ettiğimiz yemekler arasında Satay soslu et, Sate Lilit, Bali pilavı Nasi Campur şeklinde sıralayabiliriz.

Dünyanın en pahalı kahvesi Luwak'ın tadına bakın

Dünyanın en pahalı kahvesi Luwak’ın tadına bakın

Tatil cenneti Bali’de gezdiniz, masaj yaptırdınız, yemek yediniz, şimdi ise sıra kahve içmekte. Kahvesinin ünü tüm dünyaya yayılmış olan Bali’de o eşsiz lezzeti mutlaka tatmalısınız.

Dünyanın en pahalı kahvesi olarak bilinen Kopi Luwak, Endonezya’nın Sumatra Adası’nda üretilmekte.

Bir tür misk kedisi olan ‘Paradoxurus’un yediği kahve çekirdeklerinin dışkısından elde edilen Kopi Luwak, dünyada oldukça önemli bir üne sahip.

Dünyanın bir çok ülkesine ihraç edilen Kopi Luwak’ı anavatanında mutlaka denemelisiniz.

Sabahlara kadar süren Bali gecelerine dalın

Sabahlara kadar süren Bali gecelerine dalın

Eğer balayı tatilinizde eğlenceye de gerek duyarsanız Bali bunun için size bir çok alternatif sunmakta.

Cennet ada Bali’de gece hayatı oldukça renkli. Geç vakitlere kadar süren eğlenceli gece hayatı için Bali’de oldukça şık mekanlar bulunmakta.

Seminyak’ta bulunan Kuta Tai, Tai mutfağının en güzel örneklerini müşterilerine sunarken, yemekten sonra ise yaptığı lounge partileriyle oldukça ünlenmiş.

Okyanusun kenarında bulunan Kuta Tai’de yataklı koltuklara uzanıp dalgaları seyredip içkinizi yudumlamak size ilaç gibi gelecektir.

Bali Ayana Resort Otel’in Rock barında keyif yapın

Ayrıca kayalıkların arasında, okyanusun üzerinde bulunan ve Bali Otelleri‘nden olan Ayana Resort Otel’in içindeki Rock Bar da eğlenmek için müstesna bir yer.

Barda oturup içkinizi yudumlayıp müziğin ahengine kendinizi kaptırmışken, dev dalgaların karaya vuruşunu izlemek de gerçekten sizi farklı yerlere götürecektir.

Bali'nin muhteşem plajları

Bali’nin muhteşem plajları

Maldivler kadar güzel olmasa da Bali’nin de çok güzel denizi ve kumsalları bulunmaktadır.

Bali Balian Beach

Kabupaten Tabanan’da bulunan Balian Beach, bölgenin en gözde kumsalı olarak anılmaktadır.

Balayı adası Bali’deki diğer yerlere göre daha az yoğun olan ve bakir bir bölge olan Canggu’da ise Echo Beach ve Mengening Beach özellikle sörf tutkunları için ideal kumsallardır.

Kuta’nın kuzeyinde yer alan ve okyanusa paralel uzanan Oberoi Caddesi boyunca Batu Belig Beach, Potato Head Beach Club Bali, Oberoi Beach, Seminyak Beach, La Plancha, Double Six Beach sizin için çeşitli alternatifler olabilir.

Legian'ın en ünlü plajı ise Legian Beach

Legian’ın en ünlü plajı ise Legian Beach olarak bilinir.

Kuta bölgesi ise Bali’nin en kalabalık bölgesi. Dalgalı olan denizinde 1960 yıllardan beri sörf yapanların akın etmesinden ötürü çok ünlü.

Jimbaran bölgesinin ünlü plajı Dreamland Beach

Jimbaran bölgesi de sörfçülerin bir diğer uğrak yeri. Jimbaran Beach, Kubu Beach, Balangan Beach, Dreamland Beach, Padang Padang Plajı, Blue Point Beach ve Suluban Plajı kayaların arasından denize girmek isteyenlerin büyük ilgisini çekmekte.

Bali Nusa Dua daha sessiz bir bölge

Balayı adası Bali’nin en sakin bölgesi ise Nusa Dua’dır. Oldukça lüks otellerin bulunduğu bu bölgede kumsallar kısa ve kayalıkların arasında yer alıyor. Nusa Dua’nın denizi diğer yerlere göre daha temiz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayana Resort Otel, Balangan Beach, Balayı adası Bali, Bali masajı, Bali pilavı, Balian Beach, Batu Belig Beach, Besakih, Dreamland Beach, Jimbaran, Jimbaran Beach, Julia Roberts, Kubu Beach, Luwak, Nasi Campur, Oberoi Beach, Padang Padang Beach, Padang Padang Plajı, Potato Head Beach Club Bali, Sate Lilit, Seminyak Beach, Tanah Lot, Tanrılar Adası, Turtle Island, Ubud, Uluwatu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları