Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balayında Yurtdışı hayali kuruluyor, Antalya’ya gidiliyor

23 Eylül, 2014 | 09:53

Türk toplumunun seyahat tercihlerini anlamaya yönelik yapılan araştırma, 5 evli çiftten sadece 1’inin balayına gittiğini ortaya koydu.

Araştırmaya göre, balayına giden her 3 çiftten birinin Antalya’yı tercih ettiği, çiftlerin maddi ya da herhangi bir kaygı taşımaksızın balayı hayali sorulduğunda ise yurtdışı turlarının bir adım öne çıktı. Aksigorta’nın araştırmasına katılanların yüzde 14’ünün tercihi yurtdışı turları olurken, bu oran evlilerde yüzde 12.

Aksigorta’nın araştırması, Yöntem Araştırma tarafından yüzyüze anket tekniği ile İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Bursa, Kayseri, Malatya, Samsun, Erzurum, Tekirdağ, Diyarbakır ve Trabzon’da yaşayan toplam 1.005 yetişkinle yapılan kantitatif görüşmelerle gerçekleştirildi. Araştırmaya göre, 5 evli çiftten sadece biri balayına gidiyor. Balayına giden her üç çiftten biri Antalya’yı tercih ederken, Antalya’yı yüzde 8 ile Bodrum, yüzde 7 ile yurtdışı, yüzde 5 ile Mersin ve Marmaris takip ediyor.

BALAYI HAYALİNDE YURTDIŞI TURLARI BİR ADIM ÖNDE

Araştırmaya katılanlara maddi ya da herhangi bir kaygı taşımaksızın, olanakların sınırsız olduğu bir dünyada yaşamaları halinde balayında gitmeyi hayal ettikleri yer sorulduğunda ise yurtdışı turları ilk tercihe yükseliyor. Yurt dışı turlarını birinci sıraya koyanların oranı evlilerde yüzde 12 iken, araştırmaya katılanların tümünde yüzde 14.

Her iki kesimde de Antalya-Akdeniz seçeneği ikinciliğini korurken, Fransa-Paris, Maldivler ve Amerika yurtdışında en çok tercih edilen yerler. Araştırmaya katılanların yüzde 18’i ise hayalindeki balayı mekanını “diğer” seçeneği altında Miami, Karayip Adaları, İngiltere, İtalya, Piramitler olarak detaylandırıyor. Balayında, yurt dışı turu hayal eden çiftlerin yüzde 18’ini 20-34 yaş grubu, Antalya-Akdeniz seçeneğini tercih edenlerin yüzde 26’sını 35-54 yaş grubu oluşturuyor.

Yurtdışında balayı artık hayal değil Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika Balayı, Balayı, balayı haberleri, balayı turları, Balayı turu, balayı yurtdışı, Fransa Balayı, Maldivler, Maldivler Balayı, ucuz balayı, yurtdışı balayı turları, yurtdışı balayı turu, yurtiçi balayı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları