Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balayı tercihleri de şaşırtmadı: Seyşeller

24 Kasım, 2014 | 15:36

Venedik’te masalsı bir düğünle evlenen George Clooney ve Amal Alamuddin çiftinin balayı tercihi de şaşırtmadı: Seyşeller…

İtalya’nın kanallar şehri Venedik’te görkemli bir törenle dünyaevine giren George Clooney ve Amal Alamuddin çifti, gözlerden uzak romantik bir balayı geçirmek için cennet ada Seyşeller’i tercih etti.

El değmemiş doğası, beyaz kumlu plajları ve turkuaz mavisi denizi ile “cennetten bir köşe” yorumlarının yapıldığı Seyşeller, balayı çiftleri için biçilmiş kaftan.

Toplam 115 adadan oluşan Seyşeller, romantik bir balayı isteyen George Clooney ve avukat eşi Amal Alamuddin’in ilk tercihi oldu. Hint Okyanusu’nun incisi olarak adlandırılan adalar topluluğu, gerek eşsiz su altı zenginliği gerekse yemyeşil doğası ile çifti cezbetmiş olacak ki, Clooney ve Alamuddin kimselere haber vermeden sessiz ve huzurlu bir tatil geçirmiş Şeyseller’de…

george-clloney-balayi-seyseller

Ünlü çift, Şeyseller Balayı Turları ile, daha önce de İngiltere veliaht prensi William ve eşi Kate’in balayını geçirdiği, her birinin kendine ait havuzu olan 11 adet villanın yer aldığı Resort kompleksinde kaldı.

Seyşeller Hakkında

Hint okyanusunda yer alan ada ülkesi 115′ten fazla adadan oluşuyor. Afrika’nın doğusunda yer alan ülkenin çoğu en büyük adası Mahe adasıdır. Diğer önemli adalar; Praslin, La Digue, Silhouette, Destroches ve Aldabradır. 1500’lü yıllarda Portekizliler tarafından bulunduğu daha sonra İngiliz sömürgesi haline geldiği söylenir. Ülkenin ana dili Fransızca ve İngilizce. Kültür açısından Afrika’nın etkisinde kaldığı söylenebilir.

İklim

Muson ikliminin etkisiyle yağışlar görülür, özellikle Ocak ayı en yağışlı dönemidir. Yıl içerisinde sıcaklıklar genel olarak 24-31 derece arasında değişir.. Bu yüzden 12 ay boyunca tatil yapılabilecek bir destinasyon. Ağırlıklı olarak Mayıs – Kasım ayları arası öneriliyor.

Ne yenilir ne içilir?

Okyanus ülkesi olduğundan balık ve deniz ürünleri ağırlıklı bir mutfakla karşılaşıyorsunuz.Seyşel mutfağı Fransız, Afrika, Çin, Hint mutfaklarının etkisinde kalmıştır. Hindistan cevizi sütü ve yağı yemeklerinde bolca kullanılmaktadır. Adada her türlü şarap, alkol ve alkollü içeceklere rastlanır. Seybrew, adaya özgün sarı renkte, alman birasını andıran yerel içecektir.

Neler yapılır?

Doğal dalış alanları oldukça fazla bu yüzden kesinlikle dalış denenmesi gereken yerlerden. Şeyseller’in en büyük adası olan Mahe aynı zamanda aktivite açısından en geniş yelpazeye sahip ada olarak da dikkate çekiyor. Gündüz gezilerinden, çeşitli gece eğlencelerine pek çok farklı alternatif bulunuyor. Ada, Maldivlere benzese de, oraya kıyasla daha çok seçenek bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amal Alamuddin, Amal Alamuddin George Clooney, Amal Alamuddin kimdir, Amal Alamuddin venedik, George Clooney, George Clooney balayı, George Clooney eşi, George Clooney evlendi, George Clooney haberleri, George Clooney İtalya, George Clooney Kimdir, George Clooney Londra, George Clooney şeyseller, George Clooney Venedik, Seyşel Adaları, Seyşeller, Seyşeller Balayı, Seyşeller balayı turları, Venedik,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları