Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balayı tatillerinin değişmez adresi: Mauritius

14 Mayıs, 2018 | 13:32

Balayı çiftlerinin tatili Mauritius

Asya ile Afrika arasında Hint Okyanusu’nda, Madagaskar’ın doğusunda bulunan Mauritius, harika plajları, muhteşem denizi, doğal parkları, festivalleri ve cana yakın insanları ile tropik bir cennettir. Mauritius, balayı tatiline çıkacakların ilk tercihleri arasındaki yerini korumakta.

Balayı çiftlerinin vazgeçilmez adresi Mauritius, Asya ile Afrika arasında Hint Okyanusu’nda, Madagaskar’ın doğusunda yer almakta. Harika plajlara sahip olan Mauritius, muhteşem denizi, doğal parkları, festivalleri ve cana yakın insanları ile tam bir tropik bir cennet.

Bu muhteşem adanın volkanik kökleri, Chamarel’de bulunan turuncu, kırmızı, pembe yeşil, mavi katmanlı tepeleri ve Trou aux Cerfs kraterinde hemen kendini belli etmekte.

Doğal güzellikleriyle dünyanın en romantik adaları arasında yer alan Mauritius, balayı çiftlerinin ilk tercihleri arasındaki yerini korumakta.

Balayı tatillerinin değişmez adresi: Mauritius

Eğer yelken, rüzgar sörfü, su kayağı, dalış, yapmayı seviyorsanız, burası sizin için biçilmiş kaftan. Okyanusta balık tutma hayalinizi de burada gerçekleştirme şansını bulabilirsiniz.

Ayrıca, kraterleri, yüzlerce çeşit hayvanın bulunduğu doğal ormanlarını, şelalelerini gezebilir, bu muazzam ortamda tırmanma ve yürüyüş yapabilirsiniz.

Mauritius Trou aux Cerfs

Trou aux Cerfs krateri ile 7 renkli Chamarel tepeleri

Mauritius’a gidecekseniz Trou aux Cerfs krateri ile Chamarel tepeleri ve şelalelerini mutlaka görmeniz gereken yerler listesine not edin.

Chamarel, dünyaca ünlü, benzersiz bir volkanik fenomendir. Yedi renk zemini ile kesinlikle görülmesi gereken bir hazinedir.

Mauritius Chamarel tepeleri

Denizden 283 metre yüksekte bulunan Chamarel’e giden rotaya tropik ormandan gidilirken, nefes kesen muhteşem manzaralar eşlik eder. Turistlerin, bu enfes manzarayı hayranlıkla izlerken, fotoğraf çekebilecekleri bir çok yer de bulunmakta.

En çok rağbet edilen yerlerden biri de bu rota üzerinde bulunan 83 metrelik bir şelale de görselliği ile turistleri büyülemekte.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Mauritius Turları sizi bekliyor.

7 renkli dünyanın ardından 1876’da inşa edilmiş ve adanın uğrak yerlerinden olan St. Anne Kilisesi’ni görmenizde fayda var.

Mauritius’un batısında sörf, Blue Bay’da dalış

Pirogue denen günlük gezi tekneleriyle tura çıkmak, sessiz bir kumsalda güneşlenmek, birbirinden leziz ve taze deniz mahsullerinin tadına bakmak istiyorsanız, rotanız Mauritius olmalı.

Mauritius’un en şaşırtıcı beyaz mercan kumsalları ve siyah volkanik dağların zemininde canlı kontrast oluşturan kristal berraklığında lagünler vardır.

Mauritius’ta her bölge, her plaj birbirinden benzersiz güzellikler sunmakta. Adanın doğusunda büyük turkuaz lagünleri görmeniz mümkün. Adanın güneyi ise biraz daha doğal, sarp kayaların ve ormanlık alanların olduğu bölgedir.

Mauritius’un batı ve güneyi ise sörf başta olmak üzere su sporlarını yapmanız için en güzel ortamı sağlar.

Mauritius  Belle Mare dalış için çok ideal

Belle Mare dalış sevenler için çok ideal

Görülmesi gereken yerler arasında, Mauritius’un doğusunda bulunan Belle Mare plajı dalış yapmayı sevenler için çok ideal bir yerdir. Zengin bir su altı dünyasına ev sahipliği yapan Belle Mare ince kumları ve berrak suları olan sığ bir koyda yer almakta.

Adanın en bilinen plajlardan bir diğeri ise Grand Bay plajıdır. Adanın en iyi tatil beldelerinden biri olan Grand Bay şnorkel ile yüzmenin yanı sıra yelken ve rüzgar sörfü gibi su sporları için de oldukça popüler bir destinasyon.

Maruitius balayı çiftleri ve dalışçıların gözdesi

Bras d’Eau, Mauritius’taki ünlü bir milli park. Milli parkın yakınındaki plaj ise Mauritius’un en ünlü plajları arasında yer almakta. Plajın en dikkat çekici yeri ise deniz kenarındaki ağaçlar. Ağaçların kökleri dışarı doğru çıkıp denize doğru vermiş gibi durmakta.

Mauritius’ta ayrıca Pereybère plajı, Ile aux Cerfs plajı da turistler tarafından oldukça rağbet gören yerler arasında.

Bu romantik ada aynı zamanda dünyada oldukça tanınmış bir dalış yeridir. Bir doğa harikası olan Blue Bay’da altı cam olan bir tekneyle açılıp, okyanusun o eşsiz güzelliğini görüp, sonra da şnorkel ile dalmak, hayatınız boyunca unutamayacağınız anılar arasında yerini alacaktır.

Mauritius'un yerel dansı Sega

Mauritius’tan evinize Sega ile dönün!

Bu romantik adaya gelmişken Sega denilen dansını da öğrenmeden gitmeyin. Farklı Afrika ritmine sahip olan bu canlı yerel dans vücudunuzun her kıvrımına hitap etmekte.

Adada geceleri hemen her eğlence mekanında Sega gösterisi yapılmakta. Bu arada Sega folklorik dansı UNESCO tarafından Kültürel Miras listesine dahil edilmiş bulunmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, Balayı Adası, balayı çiftleri, Balayı Tatili, Belle Mare plajı, Bras d’Eau, Chamarel, Grand Bay, Hint Okyanusu, Ile aux Cerfs plajı, Madagaskar, Mauritius, Pereybère plajı, Sega, St. Anne Kilisesi, Trou aux Cerfs,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları