Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balayı Tatili ‘ni Santorini ‘de Damatsız Geçiren Gelin

08 Şubat, 2017 | 07:50

Havus Görseli Santorini

Balayı Tatili ‘ni Santorini ‘de Damatsız Geçiren Gelinin Hüznü.

Balayı tatili için Santorini adasını seçen Pakistanlı çifti üzüntülü balayı tatili. Damat balayı tatili için vize alamazken, Gelinin vize alması ile gelişen bu olay. Damadın, Gelini zorlaması ile traji komik bir durum ortaya çıktı. Gelin balayı tatiline tek giderken, eşi ise ülkesinde kaldı. Pakistanlı yeni evli çiftin birlikte balayı tatiline çıkamaması, gelinin ise sosyal medyada paylaştığı  fotoğraf da görülmekte. Gelinin açıklamasına göre damadın , gelini zorlayarak; ” zaten, balayı tatilini ödedik, git bence gör” diye zorladığını beyan etti.

Balayı Tatili için Santorini Adası

Dünyadaki en güzel ve en heyecan verici manzara ile Ege ‘nin masmavi sularında, güneşin ısıttığı ve hayallerinizi yaşamaya davet eden Yunan Adası Santorini, sahip oldukları büyü asırlardır korunuyor. Kendinizi bu büyüye bir kere kaptırdınız mı her yerde bir iz bir anı arayacaksınız. Beyaz boyalı evlerin, çivit mavisi çerçeveli pencerelerinin, denizle uyumlu evlerin duvarlarını saran mor begonviller ve kapıların önüne atılmış masa ve sandalyeler. Santorini adası, denince gözümüzün önüne gelen bu klasik görüntüler… Ege ‘nin masmavi sularının incisi olan Yunan Adası Santorini de Hayatınızın en güzel  balayı tatilini yaşayabilirsiniz.

Santorini de Gezilecek Yerler

Santorini Plajları

Plajlar: Santorini, plajlarıyla ün yapmış bir Yunan Adası değildir. Bununla birlikte Ada’nın etrafındaki irili ufaklı plajlardaki siyah volkan kumunda güneşlenmenin ayrıcalığı da başka bir adada bulunmaz.Limandan kalkan mini tur botlarıyla kraterin ortasındaki adalara yapabileceğiniz günübirlik turlarda sıcak şifalı suda yüzebilme şansı var. Böylelikle Santorini’nin ilginç coğrafik yapısını da uzaktan görmüş olursunuz. Bu gezini dönüşündeyse, eğer daha önce araba ve ya asansörü kullandıysanız, yarığın tepesindeki şehre bu kez ‘eşek taksi’lerle tırmanarak gününüzü noktalayabilirsiniz.

 

Santorini şarapları

Alışveriş: Santorini’nin şarapları ünlüdür ve bir çok bağ sahibi cüzzi bir ücret karşılığında meze eşliğinde şarap tadımı yaptırır. Şarap, bir yeraltı mağarasında bulunan Volcano Şarap Müzesindeki 1600’lerden beri kullanılan şarap yapımı ile ilgili aletleri gezdikten sonra buradan da alınabilir. Şarabın yanısıra başşehir Fira’daki hediyelik eşya dükkanlarında ve kuyumcularda da aradığınızı bulabilmeniz mümkün.

Santorini Yemek

Yemek: Santorini’de bir restaurantın kalitesini, yemekleriyle beraber krater manzaralı olup olmadığı belirler. Tabii, balık her yerde balık diyebilirsiniz, ancak Santorini Krateri manzarası eşliğinde yenilmiş balık mönülü bir akşam yemeği, anılarınızda özel bir yere sahip olacak kadar doyumsuz olacaktır.

oia

Oia

Santorininin kuzeyinde bulunan bu sofistike ve çekici oia kasabası,tüm beklentilerinizin ötesinde.Oia volkanik adalar ve kalderada en görkemli manzaralara ev sahipliği yapıyor. Sanat galerileri ve mücevher mağazaları ile de oldukça zengin bir bölge. Ayrıca 52 mavi kubbe ile renkli Cycladic mimarisi gerçekten unutulmaz.

Santorini Pyrgos
Pyrgos kasabası

Eski merkez ve şimdilerde geleneksel resmedilmeye değer bir kasaba olan Pyrgos, Santorini’deki en yüksek alanda,550m deniz seviyesinde, bulunuyor. Pyrgos kasabası şirin dar yolları, cycladic mimarisi ve Bizans kiliseleri ile birçok güzelliği içinde barındırıyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayi Çifti, Balayı, Balayı Tatili, Damat, Gelin, Santorini, Yunan Adaları, yunan adası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları