Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balayı fotoğrafları yüzünden karısını mahkemeye verdi!

19 Ağustos, 2014 | 11:03

Balayı fotoğrafı

İtalya’da yaşayan bir kadının 10 yıl önceki balayı fotoğrafları kocası ile mahkemelik olmasına neden oldu. Balayı fotoğraflarının Facebook’ta yayınlanmasına rıza göstermeyen koca, karısını mahkemeye verdi.

BBC’nin haberine göre ismi açıklanmayan Napolili kadın, kocasıyla yaklaşık 10 yıl önce çıktıkları balayı fotoğraflarını Facebook’a yükledi. Fotoğraflarda, o tarihlerde yeni evli olan çift sarılıp öpüşürken görülüyordu. Ancak beklenmedik bir gelişme oldu ve balayı fotoğraflarının yayınlanmasına onay vermediğini söyleyen koca, kadını mahkemeye verdi.

Napoli’de görülen davada şikayetçi koca, fotoğraflarının kendi izni olmadan yayınlanmasının özel hayatın gizliliği ilkesini ihlal ettiğini öne sürdü. Kadın ise fotoğrafları sadece kendi arkadaşları tarafından görülebilecek şekilde yayınladığını, dolayısıyla Facebook’taki paylaşımlarının bir fotoğraf albümünden farksız olduğunu savundu.

Mahkeme ise kocaya hak vererek fotoğrafın özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğine karar verdi. Mahkeme, fotoğrafların Facebook’tan kaldırılmasına karar verirken kocanın kadından tazminat isteme hakkını da saklı tuttu.

Dava sosyal medya üzerine yeni bir tartışmayı da tetikledi. İnternette yapılan yorumlarda kimileri kocaya ve mahkeme kararına hak verirken kimileri ise “Bu kadın kocasını acilen terk etmeli!” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı, balayı fotoğrafları, balayı fotoğrafları mahkemelik, balayı haberleri, Facebook, facebook balayı fotoğrafları, facebook fotoğraf, İtalya, İtalya Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları