Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balayı çiftlerine özel tatil seçenekleri

07 Haziran, 2011 | 18:25

Yaz aylarının gelmesiyle çiftler düğün hazırlıklarını hızlandırırken, her detaya büyük önem vermeye çalışıyorlar.

Çiftlerin en çok önem önem verdikleri detay ise kuşkusuz balayı tatili. Önceki yıllarda balayı çiftleri tatillerini yurtiçi ve yakın yerlerde geçirmek isterken, günümüzde ise tatil olgusu bir hayli değişti.

Çiftler artık balayı tatillerinde farklı yerleri, kültürleri görebilecekleri, birçok aktiviteye katılabilecekleri değişik alternatifler aramaya başladı. Tur şirketleri de değişen talepler doğrultusunda, özellikle yurtdışı için birçok paketler hazırladı.

Tur şirketleri ile balayı organizasyonu

Çiftler için hazırlanan balayı paketlerinin başında hem romantik hem kültür gezisi olarak İtalya ‘nın büyülü şehirleri Roma, Venedik ve Floransa bulunuyor. Farklı yerleri keşfetmeyi ve gezmeyi seven balayı çiftlerinin yeni gözdesi ise Amalfi sahilleri. Sorrento,Napoli, Pompei, Capri adası gibi İtalya ‘nın güneyindeki bölgelerde balayı çiftlerinin yeni yeni ilgisini çekmeye başladı.

Avrupa ‘da hem deniz,kum, güneş tatili hem de kültür tatili yapabileceğiniz İspanyol Adaları, Endülüs, Madrid ve Barcelona tur paketleri balayı çiftleri için vazgeçilmez durumdalar.

Vize gerekmeyen Dubrovik turlarına ilgi artıyor

Deniz tatilinin yanında kültür tatili de yapmak isteyen balayı çiftleri vizesiz olan Dubrovnik ‘i tercih ediyorlar. Türk vatandaşlarından vize istemeyen Dubrovnik ‘in yanı sıra Yunan Adaları da çiftleri cezbeden destinasyonlardan.

Balayı çiftleri Kos, Rodos, Mykonos, Simi, Girit, Midilli, Santorini gibi Yunan adalarında konaklamak yada gemi turuna katılarak tüm adaları birlikte görme fırsatı bulabiliyorlar.

Tropik adalarda balayı tatili

Tropik adalarda egzotik bir balayı geçirmek isteyenler genellikle Dominik Cumhuriyeti,Phuket, Seyşeller, Koh Samui, Bali, Mauritus, Maldivler gibi destinasyonları tercih ediyorlar. Özellikle Full Moon Party turlarının gerçekleştiği Koh Samui, balayı çiftleri için büyük bir eğlence atmosferi yaratıyor.Adaların yanı sıra , Bangkok ve Singapur ‘u da kapsayan turlar da çiftlerin tercihlerinden…

Yıllardır en gözde turizm merkezlerinden biri olan Küba da balayı tatili için en uygun ülkelerden birisi. Havana, Varadero, Pinar Del Rio gibi bölgelerde denizin ve güneşin tadını çıkarıp kültürel değerleri ile ön plana çıkan Küba ‘nın muhteşem atmosferi içinde unutulmayacak bir balayı geçirebilirsiniz.

Deniz tutkusu olanlara Akdeniz sahilleri

Akdeniz’in en etkiliyeci İspanyol sahillerinin yanı sıra alışverişin merkezi konumundaki Dubai turları da balayı çiftleri için hazırlanmış paketler arasında.

Tur şirketlerinin taleplere göre hazırladıkları balayı paketlerinin içinde uçak biletleri, otel konaklamaları, şehir gezileri, transferler ve vize işlemleri bulunuyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
balayı çiftleri, Balayı çiftleri tatil, Balayı çiftleri tatil seçenekleri, Balayı çiftleri tur, Balayı çiftleri tur seçenekleri, Balayı Tatili, Balayı turu, Tropik Adalar Balayı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları