Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balayı cenneti Goa’nın en güzel plajları

29 Haziran, 2017 | 10:54

Hindistan’ın Goa bölgesi, büyüleyici plajları ile dünya turizminde kendine mükemmel bir yer edinmiş olan, ülkenin en ünlü turizm merkezi. İşte Goa’nın en ünlü ve en güzel plajları….

NationalTurk’ün haberi;

Dünyanın dört bir yanından her türden turistlerin akın ettiği Hindistan, sadece kalabalık şehirleri, insanların üst üste yığıldığı trenleri ve egzotik tapınaklarıyla değil Goa’daki büyüleyici plajlarıyla da ünlü. Goa’nın en güzel plajları ise çoğunlukla Kuzey Goa’da bulunuyor.

İşte Goa’daki en güzel 8 plaj;

1. Baga Beach – Goa’nın en güzel plajı

Baga Beach, çarpıcı gece hayatı, plaj partileri ve ağız sulandıran deniz ürünleri lezzetleri ile tanınan Goa’nın en ünlü plajı. Kalabalığın tadını çıkaran, kalabalıkla birlikte dans eden insanlar için Baga Beach bulunmaz bir yer. Baga Beach, doğal güzelliğinin yanı sıra otantik deniz mahsulleri ve yerli içecekler ve heyecanlı ortamı ile de ünlü.

2. Candolim Plajı – Goa’da kum tepeleri ile ünlü en iyi plajlarından biri

Ünlü Prenses Nehri’nin yakınında bulunan Candolim Beach, bozulmamış doğal güzellikleri ve huzurlu atmosferi ile ünlü. Sakin bir ortamda kafa dinlemek için mükemmel bir yer olan plaj, yıl boyunca birçok turistleri çekiyor. Candolim beach, kum tepeleri ile Kuzey Goa’nın en ünlü plajları arasına ismini yazdırdı.

3. Calangute Beach

Goa Plajları’nın Kraliçesi olarak adlandırılan, altın rengi kumuyla ünlü Calangute Plajı, otantik Goan mutfağı ve içecekleri sunan kulübelerle çevrili. Goan giysileri satan dükkanları, otantik restoran kulübeleri ve altın rengi kumuyla ünlü Calangute Beach’te birçok su sporu da yapılabiliyor.

4. Sinquerim Beach – Goa’da su sporları için en iyi plaj

Sinquerim Beach de sarı kumları ve geniş su sporları imkanı ile Goa’nın ünlü plajları arasında. Mühendislik harikası Fort Aguada, Aguada Deniz Feneri ve su sporları tesisleri, Sinquerim’i Goa’daki plajlar arasında en iyi plajlardan birini yapıyor.

5. Vagator Beach

Yemyeşil coğrafyanın önünde uzanan Vagator Beach, yılın büyük bölümünde sakinliği ve Chapora Kalesi ile ünlü. Her yıl Aralık ayının son haftasında düzenlenen ünlü Sunburn Festivalini kaçırmayın.

6. Anjuna Plajı – Kaya oluşumları ile tanınan Goa’daki ünlü plajlardan biri

Umman denizinin çevrelediği Anjuna Beach hafifçe sallanan palmiye ağaçları ve genişçe kumsalıyla tanınıyor. Olağandışı kaya oluşumları sahile benzersiz bir mistik görünüm kazandırmakta. Goa’nın en ünlü kumsallarından biri, parti kültürü ve trance müzik partileri için popüler. Anjuna Beach’te çarşamba günleri kurulan yerel pazar da turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

7. Arambol Beach – Tam anlamıyla “hippi plajı”

Bütçesi kısıtlı gezginler için bir cennet olan Arambol Plajı, Goa’nın en kuzeydeki plajıdır. Uçuruma çok yakın olan basit kulübeler, olağanüstü manzaralara ve harika yemek seçeneklerine sahip olan ekonomik konaklama arayan insanlar için ideal.

Bu özellikleriyle Arambol Beach, tahmin edebileceğiniz gibi adeta bir hippi cenneti.

8. Morjim Beach

Turtle Beach olarak anılan Morjim Plajı, yemyeşil yerleşimlerin ortasında yer almakta. Sakin ve tenha olan bu plaj, sevdikleriyle sessizlik arayanlar için. Plaj ayrıca kuş gözlemcilerinin de uğrak noktası.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
goa, Goa en güzel plajlar, Goa Plajları, Hindistan goa, Hindistan plajları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları