Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Balayı adası Mauritius’ta görülmesi gereken yerler!

14 Ocak, 2019 | 16:14

Balayı adası Mauritius'ta görülmesi gereken yerler!

Masmavi suları, palmiye ağaçları ile dolu altın renkli plajları ile Hint Okyanusu’nun yıldızı Mauritius, son yıllarda balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği tropik adalardan biri haline geldi. İşte balayı tatillerini rüya gibi bir adada geçirmek isteyenler için Mauritius’ta görülmesi gereken yerler.

Hint Okyanusu’nun en güzel adalarından biri olan Mauritius Adası, hayal ötesi bir tatil geçirmek için muhteşem bir destinasyon. Özellikle yeni evlenen çiftlerin balayı tatillerini geçirmek için tercih ettikleri Mauritius’ta görülmese gereken yerler, aksiyon dolu aktiviteler, harika bir doğa, muhteşem yemekler ile tatilcilerin son yıllardaki ilgi odağı durumunda.

Balayı adası Mauritius

Balayı adası Mauritius’ta görülmesi gereken yerler!

Mauritius Adası’nda balayı tatillerini geçirmek isteyenleri, doğal ortamı bozulmamış plajlar, yelken ile tropik bir lagünün sularında gezi, mercan resiflerinde dalış, gol tutkunları için muazzam alanların yanı sıra görülmesi gereken çok daha fazla yerler bulunmakta.

Balayı adası Mariutius'ta Saga dansı yapın

Balayı adası Mauritius‘ta yapılacak o kadar çok fazla aktivite var ki… Dans ve müzik severler için Afrika’nın ünlü Saga dansını izleyebilirsiniz. Hatta geceleri sahilde yakılan ateş etrafında yapılan Saga dansının ritmine kendinizi bırakıp, bir ritüel dönüşen zevkli dakikalar geçirebirlirsiniz.

Pamplemousse greyfurt bahçesini mutlaka gezin. Burası Hollandalılar tarafından 18. yüzyılda getirilen greyfurtların çiçek açtığı bahçeleri görmek gerçekten sizin için güzel bir anı olacaktır.

Biraz Hint, biraz Çin, biraz da Avrupa mutfağının etkilerini alan, bir harman olarak ziyaretçilerine sunulan birbirinden güzel yemeklerin tadına mutlaka bakın. Bir Afrika ülkesi olan balayı adası Mauritius’ta görülmesi gereken yerler arasında sokakları es geçmek olmaz. Adanın sokaklarında yapacağınız gezintiler size kıtanın esrarengiz atmosferini yaşatacak güzellikte.

Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanik Bahçesi

Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanik Bahçesi

Dünyanın en iyi botanik bahçelerinden biri olarak kabul edilen Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanik Bahçesi’nde dünyanın en fantastik tropik bitkilerini görmek ve koklamak mümkün. Mauritius’un Pamplemousses bölgesinde, bir bahçede hayatınızda yer edecek güzellikteki bitkileri görebilirsiniz.

WTS kalitesi ile Mauritius Balayı Turları’nın keyfine varın!

Bu arada Amazon zambakları arasında beyaz renkte oluşan nilüferlerin nasıl bir gün sonra kırmızı olarak kapandığını tur rehberinizden anlatmasını da unutmayın.

Casela Doğa Parkı

Casela Doğa Parkı, maceradan hoşlanan balayı çiftleri için biçilmiş kaftan. Safari ve macera parkının bir karışımı olan Casela Doğa Parkı’nda yolculukta inanılmaz güzellikteki kanyonlar ve manzaralar eşliğinde gerçekleşmekte.

Chez Tante Athalie

Chez Tante Athalie

Şimdilerde her ne kadar bağımsız bir ülke olsa da Mauritius, Portekizliler tarafından keşfedildi, sırasıyla Hollandalılar, Fransızlar ve İngilizler tarafından işgal edildi. Adaya Hint, Çin ve Afrika’dan gelen göçmen işçiler ile çeşitlenen Mauritius Adası’nda yemek zevki de bu duruma göre değişti, çeşitlendi.

Sonuç olarak, Avrupa, Hint, Çin ve Afrika tatlarından etkilenen mutfak kültürü eşsiz bir hale geldi. Eğer bu tatlara ulaşmak istiyorsanız, adada birçok restoranda bunlara ulaşabilirsiniz. ama eski model arabalarla eksantrik olarak kesilmiş ve her zaman etrafta dolaşan parlak renkli kuşlarla dolu Chez Tante Athalie’ye de uğramanızı tavsiye ederiz. Ayrıca balayı adası Mauritius’tan milyoner salatasını da yemeden dönmeyin.

mauritius Caudan Waterfront

Louis Limanı

Port Louis, balayı adası Mauritius’un başkentidir ve adanın çoğunu oluşturan küçük köylerden ve kıyı merkezlerinden uzakta bir dünyadır. Mauritius’ta kentsel yaşamın nasıl olduğunu görmek için burayı ziyaret edebilirsiniz. Eski kentin Fransız sömürge esintili mimarisinin ve Caudan Waterfront’taki rahat alışveriş ve yemek alanının tadını çıkarırken, burada gizli kalmış muhteşem dükkanları da ziyaret edebilirsiniz. Chinatown da turistlerin görmek istediği eğlenceli bir yer olarak karşınıza çıkmakta.

mauritius Le Morne Brabant Dağı

Le Morne Brabant Dağı

Le Morne Yarımadasında bulunan Le Morne Brabant Dağı gizli mağaralarla dolu. Kaçak köleler tarafından bir sığınak olarak kullanılmış ve bunun sonucunda bir özgürlük sembolü ve bir UNESCO Dünya Mirası Alanı haline gelmiş bölgede tırmanış, yürüyüş yaparken, çekeceğiniz fotoğrafların da etkisinde kalacağınıza eminiz.

WTS ile Tropik Adalar Balayı Turları sizi bekliyor

L’aventure Sucre

Mauritius Adası’nın en önemli geçim kaynaklarından olan şeker kamışı hakkında en güzel bilgilerin verildiği L’aventure Sucre’a da uğrayın. Beau Plan Şeker bölgesinde eski bir fabrikada yer alan müzede, şeker kamışının nasıl işlendiğini öğrenebilir, farklı şekerlerin tadına bakabileceğiniz oldukça farklı bir sergidir. Burada bulunan Le Fangourin restoranda, yerel lezzetler bulunurken, fantastik romlu kokteyl de menü de yer almakta.

Balayı adası Mauritius Ganga Talao golü

Ganga Talao

Ganga Talao veya Grand Bassin olarak da adlandırılan dağlık bir bölge olan Savanne’de bulunan krater gölüdür. Mauritius’un tam merkezinde yer alan Ganga Talao, deniz seviyesinden yaklaşık 550 metre yüksekte bulunmakta. Şubat sonuyla Mart ayının başları yapılan Shivaratri Festivali’nde, Mauritius’taki birçok Hindu evlerinden göle doğru çıplak ayakla yürür ve ve burada bir kutlama yapar.

Burada turistlerin de gösteriyi izlemelerine izin verilirken, maymunların görmek için de oldukça uygun bir zamandır.

Balayı adası Mauritius Chamarel

Chamarel

Chamarel, Mauritius’un dünyaca ünlü volkanik oluşumudur. Yedi farklı toprak rengini barındıran eşsiz bir volkanik jeolojik fenomen olan Chamarel’i görmek için dünyanın birçok yerinden turistler gelmektedir. Ve bir de burada akan Chamarel Şelalesi’ni mutlaka ziyaret edin.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı Adası, balayı çiftleri, Balayı Tatili, Casela Doğa Parkı, Chamarel, Chez Tante Athalie, L'aventure Sucre, Mauritius adası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları