Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakü’den Sabiha Gökçen’e ilk sefer gerçekleştirildi

11 Mayıs, 2012 | 11:49

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’den İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ilk sefer gerçekleştirdi.

Azerbaycan Havayolları’na ait uçak, Sabiha Gökçen Havalimanı apronunda bir havacılık geleneği olan ‘su takı’ ile karşılandı.

İlk sefer dolayısıyla Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminalinde düzenlenen kokteyle İSG CEO’su Gökhan Buğday, Azerbaycan Havayolları Türkiye Genel Müdürü İlham Asadov ile her iki havayolu şirketinden davetliler katıldı. Ardından, 26 Mayıs 2012 tarihinde Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de yapılacak olan Eurovision şarkı yarışması temalı, kalp şeklinde hazırlanmış ve üzerinde Azerbaycan Bayrağı olan bir de pasta kesildi.

Gökhan Buğday, Bakü’den başlayan tarifeli seferlerin memnuniyet verici bir gelişme olduğunu söyledi. Buğday, “Dost ülke Azerbaycan ile Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleştirilen seferler sayesinde, bundan sonra mesafelerin daha da yakınlaşacağını düşünüyorum. Biz Bakü ile Sabiha Gökçen’i birbirine bağladık, bunun mutluluğunu taşıyoruz. Şu anda Azerbaycan Havayolları ilk uçuşunu yaptı. Her gün uçuşa devam edecek. Azerbaycan Havayollarıyla transit yolcular da geliyor ve Pegasus’la yolculuklarına devam edecekler.” dedi.

Azerbaycan Havayolları ile Bakü seferleri haftanın her günü karşılıklı olarak icra edilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakü, Bakü İstanbul seferi, Bakü Sabiha Gökçen, İlham Asadov, İstanbul seferleri, Sabiha Gökçen, Sabiha Gökçen Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları