Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakıma alınan Phuket Havalimanı uçuşlara kapatıldı!

26 Şubat, 2018 | 13:51

Phuket Havalimani kapatıldi

Phuket Uluslararası Havaalanı, bugün sabah 09.00’dan itibaren pist yüzeyinde çatlakların tamir edilmesi ve gerekli bakımların yapılması için yarın sabaha kadar kapatıldı.

Phuket Uluslararası Havaalanı, bugün sabah 09.00’dan itibaren pist yüzeyinde çatlakların tamir edilmesi için yarın sabaha kadar kapatıldı. Tayland‘ın dünyaca ünlü tatil beldesi Phuket adasında bulunan havaalanı bir günlüğüne kapatıldı. Pistte ve çevresindeki araba yolunda oluşan yaklaşık 84 metrekarelik alandaki küçük çatlakların tamir edileceği öğrenildi.

PIA yetkilileri, oluşan çatlakların, turistlerin geldiği yüksek sezon ve Çin Yeni Yılı’ndaki artan trafik nedeniyle olduğunu belirtti.

Gerekli tamiratın yapılmasının ardından açıklanacak

Pistte oluşan çatlakların Phuket Havalimanı’ndaki uçuşlar için acil bir tehlike olarak görülmediği belirtilirken buna rağmen pistin genel bir önlem olarak kapatıldığı ve gerekli tamiratın yapılmasının ardından açılacağı bildirildi.

Pist ve araç yolunun kapanmasından ötürü 66 uçuşun etkileyeceği, Havalimanı Sivil Havacılık Departmanı’nın bu tamirattan dolayı bilgilendirildiği açıklandı. Ayrıca trafik akışını yeniden düzenlemek için onarım operasyonları hakkında Airmen Bildirisi (NOTAM) de yayınlandı.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Phuket Balayı Turları sizi bekliyor.

Yapılan açıklamada ayrıca Phuket Karayolu Taşımacılığı Ofisi’nin de gelen yolcuların artması nedeniyle ilave otobüs temin etmek üzere bilgilendirildiği ifade edildi.

Phuket Havalimanı’nda yeme-içme ve dinlenme alanları, uluslararası terminalde 3. ve 4. katlarda olduğu gibi X-terminalinde hazırlandığı da duyuruldu.

Phuket Havalimanı ayrıca, Thai Airways, BAGS Ground Service ve göçmenlik görevlilerine, herhangi bir gecikme olması durumunda yolcu ihtiyaçlarını karşılamak için elinden gelen her şeyi yapmaları için bilgi verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airmen Bildirisi, BAGS Ground Service, NOTAM, Phuket Havaalanı, Phuket Havaalanı kapatıldı, Tayland, Thai Airways,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları