Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakanlıktan turizm atağı

30 Haziran, 2015 | 08:57

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’yi savaş ülkesi gibi gösteren yabancı basına karşı yurtdışında yeni bir tanıtım atağı başlattı.

Türkiye’yi ziyaret eden yabancı sayısı geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 2.46 azalarak 3 milyon 804 bin oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayımladığı verilere göre Mayıs 2015’te Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında Almanya yüzde 16.39 ile birinci, Rusya Federasyonu yüzde 13.17 ile ikinci, İngiltere yüzde 8.17 ile üçüncü sırada yer aldı.

Yabancı ziyaretçilerin yüzde 4.95’ini (188 bin 486) günübirlikçiler oluşturdu. Sabah gazetesine konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Haluk Dursun, turizmde yaşanan düşüşte Türkiye’yi ‘savaş ülkesi’ gibi gösteren yabancı basının payının da olduğunu belirtti.

Bu duruma karşı önlemler aldıklarını anlatan Dursun, “Türkiye’yi doğru anlatan tanıtım çalışmaları başlattık. Avrupa merkezli kültür sanat etkinliklerine ağırlık vereceğiz. Moskova’da ise Ruslar’ın Antalya sevdasını kaybetmemesi için çalışıyoruz. Oradaki faaliyetlerimizi de yüzde 60 artırdık.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya Turizm, Haluk Dursun, Haluk Dursun açıklama, Haluk Dursun kimdir, İngiltere, İngiltere Turizm, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Moskova, Moskova Turizm, Rusya, Rusya turizm, Turizm Bakanlığı, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları