Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakanlıktan RTÜK’e uyarı

28 Nisan, 2009 | 17:38

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK), Bostancı’da yaşanan çatışmayla ilgili bir yazı gönderdi.

Türkiye’de zaman zaman meydana gelen güvenlik amaçlı operasyonların ve şiddet olaylarının yayıncı kuruluşlar tarafından naklen saatlerce duyurulması ve olay mahallinden görüntüler verilmesinin turizmi olumsuz etkilediği belirtildi.

Yazıda şu ifadeler yer aldı;

“Yoğun rekabet koşulları içinde ülkemizin koyduğu hedeflere ulaşabilmesi için tüm kurum ve kuruluşlarla uyumlu bir işbirliği sürdürme zorunluluğu da yadsınamaz bir gerçektir. Dünyada ve ülkemizde zaman zaman meydana gelen güvenlik amaçlı operasyonların ve şiddet olaylarının uluslararası turizm hareketlerini olumsuz etkilediği ve telafisi mümkün olmayan zararlara yol açtığı malumlarıdır.

Nitekim 27 Nisan 2009 tarihinde meydana gelen ve güvenlik güçlerinin katıldığı bir operasyon ile ilgili haberlerin yayın kuruluşlarında naklen saatlerce duyurulması ve olay mahallinden görüntüler verilmesi yayıncılık açısından karşılaştığımız olumsuz bir durumdur.

Dünyada meydana gelen benzer olaylar diğer ülke basın yayın kuruluşları tarafından insanları rahatsız etmeden ve ürkütmeden, insanların günlük hayatlarını ve seyahat arzularını olumsuz etkilemeden verilmeye çalışılmaktadır. Ülkemizin her alandaki menfaatleri açısından bu tür olayların diğer ülkelerdeki yayın örneklerine uygun bir şekilde verilmesi hususunda ülkemizdeki ulusal ve uluslararası yayın kuruluşlarının bilgilendirilmesi önemle rica olunur.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, RTÜK, Sektörel Turizm Haberleri, Tanıtma Genel Müdürlüğü,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları