Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakanlık, Uzak Doğu turizm pazarları için eylem planı hazırlıyor

26 Kasım, 2018 | 17:35

Bakanlık, Uzak Doğu turizm pazarları için eylem planı hazırlıyor

Bakanlık, Uzak Doğu turizm pazarları için eylem planı hazırlıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Uzak Doğu turizm pazarlarında daha fazla ziyaretçi çekebilmek için eylem planı hazırladıklarını duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, Japonya ve Çin başta olmak üzere, Uzak Doğu turizm pazarında ivme kazanan siyasi ve ekonomik ilişkileri turizm alanına da taşımak istediklerini ifade etti.

Bakanlık, Uzak Doğu turizm pazarları için eylem planı hazırlıyor

Bakan Ersoy, bu çerçevede hedef ülkelerde Türk Kültür Yılı ilanlarının devam edeceğini belirterek, “Yeni pazarlara açılım stratejimiz çerçevesinde, Japonya, Çin başta olmak üzere, Uzak Doğu pazarında son yıllarda ivme kazanan siyasi ve ekonomik ilişkilerimizi kültür ve turizm alanında da geliştirmek amacındayız.

“Uzak Doğu payımızın arttırılması için bir eylem planı hazırlamaktayız”

Büyük bir turist potansiyeline sahip Uzak Doğu pazarındaki payımızın arttırılması için bir eylem planı hazırlamaktayız. Bu plan doğrultusunda karşılıklı yolcu trafiğinin ve özellikle de ziyaretçilerin harcama düzeylerinin artırılmasını hedefliyoruz.” duyurusunda bulundu.

“Turizmde pazar payımızı artırmak ve Türkiye için en doğru algıyı oluşturmak açısından tanıtma faaliyetlerimiz çok önemli rol oynamakta…” diyen bakan Mehmet Ersoy, sosyal medyadan yaptığı paylaşımında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Bu doğrultuda, kültür diplomasisinin tanıtım açısından önemini asla yadsıyamayız. Bakanlık olarak hedef ülkelerimizde “Türk Kültür Yılı” ilan etmeye ve bu bakış açısı doğrultusunda değerlerimizi tanıtmaya devam edeceğiz.

İşte bu kapsamda 2019 Japonya’da kapsamlı kültür-sanat ve gastronomi etkinlikleriyle desteklenecek “Türk Kültür Yılı” olarak ilan edilecek.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
019 Japonya'da Türk Yılı, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Türk Kültür Yılı, Uzak Doğu pazarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları