Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakanlıktan Türk vatandaşlarına Libya’dan çekilin mesajı

09 Ocak, 2015 | 10:50

Sosyal medyada Libya Hava Kuvvetleri’ne ait olduğu belirtilen bir hesaptan Türk uçaklarına yönelik tehdit içerikli mesajların paylaşılması iki ülke arasındaki ilişkileri gerdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı, Libya’da bulunan Türk vatandaşlarının acilen ülkeyi terk ederek yurda dönmesini istedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Son haftalarda Libya’da yaşanan çatışmalar ve meydana gelen hava saldırıları nedeniyle güvenlik durumundaki istikrarsızlık ve olumsuz gelişmeler çerçevesinde, halen Libya’da kalmış olan vatandaşlarımıza süratle ülkeyi terk etmeleri bir kez daha tavsiye olunmaktadır”

Açıklamanın kaynağı Facebook mesajı

Dışişleri Bakanlığı’nın ülkeyi terk edin açıklamalarına Libya Hava Kuvvetleri’ne ait olduğu belirtilen Facebook sayfasından paylaşılan mesaj neden oldu. Bahsi geçen mesajda, Libya hava sahasına girecek askeri ya da sivil Türk uçaklarının vurulacağı belirtilmişti.

İslamcı liderle ilk ve tek görüşen AKP hükümeti olmuştu

Eski başbakan yardımcısı ve AKP Ankara milletvekili Emrullah İşler, resmi temaslarda bulunmak için gittiği Libya’da kendini başbakan ilan eden İslamcı lider Ömer el Hasi’yi ziyaret etmişti. İşler’in Türkiye’nin Libya Özel Temsilcisi olarak gittiği ülkede Hasi’yle bir araya gelmesi tepkilere neden olmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKP Ankara milletvekili, AKP Ankara milletvekili Emrullah İşler, AKP hükümeti, AKP hükümeti libya, Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı Libya, Emrullah İşler, Emrullah İşler libya, Libya, Libya haberleri, Libya Hava Kuvvetleri, Libya Hava Kuvvetleri facebook, Libya Hava Kuvvetleri Türkiye, Libya saldırı, Libya Türkiye, Libya türkiye ilişkileri, Ömer el Hasi, Ömer el Hasi libya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları