Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakanlık, Sağlık Turizmi için uluslararası şirket kuruyor!

14 Kasım, 2018 | 10:53

Bakanlık, Sağlık Turizmi için uluslararası şirket kuruluyor!

Bakanlık, Sağlık Turizmi için uluslararası şirket kuruyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerde Sağlık Turizmi alanında yapılan çalışmalarla bilgi veren Sağlık Bakanı Koca, Uluslararası Sağlık Hizmetleri AŞ’nin kuruluş çalışmalarının da başladığını vurguladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Sağlık Bakanlığı’nın 2019 yılı bütçesi görüşüldü. Bakanlığın çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sağlık Turizmi ile ilgili son gelişmeleri de anlattı.

Bakanlık, Sağlık Turizmi için uluslararası şirket kuruyor

Türkiye’nin Sağlık Turizmi’nde önemli avantajlarının olduğunu belirten bakan Koca, 4 saatlik uçuş mesafesinde 57 ülke ve 1,5 milyar nüfus bulunduğunu uzman sağlık personeli, yeni teknoloji ve uygun fiyata sağlık hizmeti sayesinde sağlık turizmine ilginin günden güne arttığını belirtti. Türkiye’de hastaların bekleme süresinin Avrupa ülkelerine göre çok kısa olduğuna dikkat çeken Koca bugüne kadar 500 sağlık tesisinin Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldığını sözlerine ekledi.

Uluslararası Sağlık Hizmetleri Şirketi kuruluyor

Sağlık Turizmi yetki belgesi alan sağlık tesisleri ve aracı kuruluşlara teşvik verildiğini söyleyen Koca, Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin kuruluş çalışmalarının da başladığını belirtti.

Bu şirket bünyesinde hedef ülkelere açılacak ofislerle Türkiye’nin sağlık turizmi potansiyelinin tanıtılacağını aynı zamanda hasta transferini kolaylaştırıcı tüm önlemleri alacaklarını belirten bakan Fahrettin Koca “Diğer ülkelerin sosyal güvenlik kurumları ve özel sigorta şirketleri ile yapılacak sözleşmelerle Sağlık Turizmi’ni destekleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Koca, Türkiye’nin Sağlık Turizmi’nde 2023 yılında 1 milyon 500 bin turiste ve 10 milyar dolar Sağlık Turizmi gelirine sahip olması için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Turizmi, Sağlık Turizmi Yetki Belgesi, Uluslararası Sağlık Hizmetleri Şirket,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları