Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakanlık kaynaklarıyla turizm bölgeleri ele alınacak

29 Ekim, 2011 | 11:57

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Gregory Michael Kiez Uygulamalı ve Teorik Derslikleri’nin açılışına katıldı.

Bakan Günay  yaptığı konuşmada Türkiye’de el yordamıyla turizm döneminin sona erdiğini ve  turizmi üç dört yıllık düşünmediklerini, 2012 yılından itibaren bakanlık kaynaklarıyla turizm bölgelerinin altyapısının ele alınacağını söyledi.

Kendisinden önce konuşan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun, hedeflerinin Türkiye’nin en büyük turizm üniversitesi haline gelmek olduğunu sözlerine destek veren Bakan Günay, “Turizme başladığımız yıllarda, 3–5 milyon turist bizim için hayaldi. Nüfusumuzun üçte biri olan komşumuza gıptayla bakardık. Yunanistan’ın yarısı kadar turist için çabalarken günümüzde 2,5 katı turist ağırlayacak hale geldik. Bu yıl rakamlar 30 milyonu gösteriyor. Turizmi sürdürülebilir kılmak için doğayı temiz tutmak, çevreye önem vermek zorundayız. Geçmiş yıllardaki gibi çevreyi katleden kötü yapılaşmadan, rant kaygısından uzaklaşmamız gerekiyor. Turizmin önündeki en büyük engellerden biri doymak bilmez bir rant açgözlülüğü ve estetikten yoksun yerleşim yerleridir.” dedi. Turizm okullarının, bu alanda nitelikli insan gücünü sağlamak konusunda önemli yatırımlar olduğunu vurgulayan Günay, “ADÜ’nün turizmde birinci olma hedefini alkışlıyorum. Dünyanın en bilinen limanlarından birisi, Efes gibi inanılmaz bir tarih zenginliği, Aydın Tralles’ten başlayıp Afrodisyas’a uzanan güzel ve uygar coğrafyanın üzerinde bulunan üniversite için bu hedef doğrudur. Bu konuda her türlü desteğe hazırız.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adnan Menderes Üniversitesi, ADÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Aydın, Aydın Kuşadası, Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanı, Kuşadası, Turizm, Turizm Okulları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları