Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakanlığın kapatılmasına ilk tepki Ayık’tan: Yanlış!

25 Mayıs, 2018 | 11:29

Bakanlığın kapatılmasına ilk tepki Ayık'tan: Yanlış!

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, turizmin giderek önem kazandığı ve ülkelerin turizm bakanlığı açtığı bir dönemde, Türkiye’nin bakanlığı kapatmasının yanlış olacağını söyledi. Ayık bu konuda Cumhurbaşkanı’ndan kararnameyi imzalamamasını istedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kapatılmasına ilk tepki TÜROFED Başkanı Osman Ayık’tan geldi.

Hükümet, Kanun Hükmünde Kararnameler ile bakanlıkları yeniden yapılandırmaya hazırlanırken, bu yönde hazırlanan bir taslak yakında Cumhurbaşkanı’nın masasına gelecek. Taslağa son şeklini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

Osman Ayık’tan karara tepki: Yanlış olur

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, böyle bir kararın alınmasının yanlış olacağını ifade etti.

Başkan Ayık, “Dünyadaki gelişmelere baktığımızda, ülkeler turizmin gelişmesini teşvik ediyor, olmayan turizm bakanlığı kuruyor. Turizm bizim için en stratejik sektörlerden bir tanesi. Kapatılması son derce yanlış olur.” dedi.

“Bakanlığın eli güçlendirilmeli”

Osman Ayık, bakanlığın kapatılması konusunda alınan kararın çok kritik olduğunun
altını çizerek, ‘Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığını kapatmak istiyorsa gerçekten kritik bir karar alıyordur. Şu anda bakanlığı kaldırmanın yerine, bakanlığın elini güçlendirecek birtakım yasal düzenlemeleri yapmak gerekiyor. Eğer bakanlık kapatılırsa, dünyadaki genel eğilimin tersine bir şey yapılıyor demektir.” ifadelerini kullandı.

“Ayık: Cumhurbaşkanı imzalamamalı

“Rakip destinasyonumuz İspanya, nüfusunun iki katı turist ağırlıyor. Yunanistan ise neredeyse nüfusunun üç katı ziyaretçi sayısına ulaştı.” şeklinde konuşan TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Bugün beğenmediğimiz Bulgaristan bile nüfusu kadar turiste ev sahipliği yapıyor. Türkiye, sahip olduğu olanaklarla şu anki sayının çok çok üstüne çıkarak 80 milyon turist ağırlayabilir.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın böyle bir kararı imzalamamsı lazım. Konuyla ilgili olarak sayın Cumhurbaşkanı’na bir mektup yazarak böyle bir kararı imzalamamasını isteyeceğiz.” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakanlık, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜROFED Başkanı Osman Ayık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları