Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakanlar Kurulu belli oldu! İşte yeni turizm bakanı

24 Mayıs, 2016 | 09:15

Nabi Avcı AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından yeni kabineyi açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından Beştepe’de yeni kabineyi açıkladı. Pazar günü gerçekleşen AKP olağanüstü kongresi ile genel başkan ve Başbakan olan Binali Yıldırım, 65. Hükümet listesini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sundu.

Kabinenin belli olmasıyla birlikte yeni turizm bakanı da belli oldu. Daha önce Milli Eğitim Bakanı görevini üstlenen Nabi Avcı, yeni dönemde Kültür ve Turizm Bakanı oldu.

Binali Yıldırım, AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi’nde bin 405 delegenin oyunu alarak genel başkan seçilmişti. Başbakan Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a istifasını sunmasının ardından, Erdoğan, 65. Hükümeti kurma görevini Binali Yıldırım’a vermişti.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Kimdir?

8 Ekim 1953 yılında Bilecik’te doğdu. ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi’ni bitiren Avcı, 1974’te Kültür Bakanlığı’nda memuriyete başladı. Anadolu Üniversitesi’nin kuruluşunda görev yapan ve İletişim Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olan Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu. Çeşitli ulusal televizyon, dergi ve gazetelerde program yapımcısı, köşe yazarı ve genel yayın danışmanı olarak çalışan Avcı, 2000’de İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde profesör unvanı aldı. 2003’te Başbakan Başmüşavirliği görevine getirilen Avcı, TÜBİTAK Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu üyeliği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Binali Yıldırım, Binali Yıldırım yeni kabine, Kültür ve Turizm Bakanı, nabi avcı, Recep Tayyip Erdoğan, Turizm Bakanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları