Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakanın Uyarısını Alman Turistler Dinlemedi

27 Temmuz, 2017 | 09:07

Alman Bakan Sigmar Gabriel

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in Türkiye’ye gidecek olan Alman turistlere yaptığı “Türkiye’ye gitmeyin çağrısı” etkisiz kaldı

Bakanın Uyarısını Alman Turistler Dinlemedi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yurt Dışı Temsilcisi Hüseyin Baraner, Türkiye ile Almanya arasındaki turizm ilişkilerinin 40 yıldır dünyaya örnek gösterildiğini söyledi.

Antalya ve Ege sahillerini ilk defa keşfedenlerin arasında Alman turistler olduğunu hatırlatan Baraner, Almanların Türkiye sahillerini çok sevdiğini ve buralarda tatil yapma isteklerinden dolayı 1980’li yıllarda yatırım heyecanının arttığını ifade etti.

Baraner, “Almanya-Türkiye arası ilişkilerin sıcak tutulması Türk turizmi için son derece önemli. Çünkü Alman turistin gelmediği destinasyonların ticari olarak ayakta kalması çok zorlaşıyor” dedi.

Almanya’nın dünyaya en büyük turist gönderen ülke kapasitesine sahip olduğuna dikkati çeken Baraner, bu ülkenin Türkiye’ye çok uygun müşteri profiline sahip olduğunu kaydetti.

1001 Dost Projesi

Türk otelciler olarak “1001 Dost Projesi” ile 2018 yılında bin bir Alman’ı Türkiye’ye davet edeceklerine anlatan Baraner, projenin Almanya’da başladığını bildirdi.

Almanya’dan diğer ülkelere giden turistlerin bir kısmının sıkıntılı tatil geçirdiğine değinen Baraner, şunları söyledi:

“Aradıklarını bulamadılar, onun için Türkiye’ye dönüş var. Bu da piyasaların önünü açıyor. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’ın Türkiye’ye seyahat uyarısını sertleştirmesi tesir etmedi. Biz iptaller gelir diye korkuyorduk, o iptaller gelmedi. Satışlar aynı şekilde devam ediyor. Satışlar böyle devam ederse her şeye rağmen çok iyi bir ekim-kasım ayı yaşayacağımıza inanıyorum. Geçen yıl 3 milyon Alman gelmişti, bu yıl 3,5 milyon Alman’ı geçeceğimize inanıyorum ve 2018 yılında da 4 milyonu yeniden aşacağız. Türkiye’ye en iyi yılımızda 5,5 milyon Alman gelmişti.”

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turistler, Hüseyin Baraner, Sigmar Gabriel, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları