Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Tüfenkci: Turist sayısı 40 milyonu bulabilir

27 Mart, 2018 | 12:41

Bakan Tüfenkci Turist sayisi 40 milyonu bulabilir

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, turizm ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Tüfenkci, bu yıl Türkiye’ye gelen turist sayısının 40 milyonu bulabileceğini ifade etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, turizm ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Tüfenkci, bu yıl Türkiye’ye gelen turist sayısının 40 milyonu bulabileceğini açıkladı.

İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Kuyumcular Odası ve diğer sektör temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, turizm ile ilgili de değerlendirmelerde bulurken, 2018’de Türkiye’ye gelecek turist sayısının 40 milyonu bulabileceğini söyledi.

Tüfenkci: Turist sayısı 40 milyonu bulabilir

Turizmde geriye gidişi 2016 ve 2017 yıllarında durdurulduğunu belirten bakan Bülent Tüfenkci, ülke turizminin şimdi hızla ileriye gittiğini açıkladı.

2017 yılına Türkiye’nin 32.5 milyon turisti aldığını hatırlatan bakan Tüfenkci, “Bu yıl resmi olarak 38 milyon ziyaretçi bekliyoruz. Belki bu rakam 40 milyona çıkacak. Turizm bölgelerinde kapanan yerlerin hızla geri açıldığını göreceksiniz.” şeklinde konuştu.

Hükümetin ve bakanlığının sektörlerin sorunlarına inisiyatif alarak pratik çözümler getirdiğini belirten bakan Bülent Tüfenkci, reel sektörün büyümesini her anlamda desteklediklerini sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
40 milyon turist, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul Kuyumcular Odası, İstanbul Ticaret Odası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları