Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Nabi Avcı Açıkladı: Turizmciye Yeşil Pasaport Geliyor

10 Aralık, 2016 | 11:04

Bakan Nabi Avcı Açıkladı: Turizmciye Yeşil Pasaport Geliyor

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, turizmcilere yeşil pasaport verilmesi için çalışma başlattıklarını duyurdu.

Meclis Plan Bütçe Komisyonunda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 2016 yılında turizm sektörüne yönelik uygulanan acil eylem planının devamı niteliğindeki bir dizi çalışmaların içinde olduklarını belirtti. Bakan Avcı, turizm sektöründe çalışan ve ülkeye belirli rakamın üzerinde gelir sağlayan turizm yatırımcılarına yeşil pasaport verilmesi için çalışmalara başlandığını duyurdu.

Teşviklerin sürdürülebilir olması için çalışıyoruz

Turizm sektörüne sağlanan teşviklerin sürdürülebilir olması için çalıştıklarını belirten Avcı, “Desteğin kapsamının genişletilmesi, turizm sektörüne sağlanan teşviklerin sürdürülebilir uygulamalar haline gelmesi amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Desteklerden deniz turizmi tesislerinin de yararlanmasını amaçlıyoruz” dedi.

Yakıt desteği sürüyor

Yurt dışından uçakla turist getirenlere yönelik yakıt desteği kapsamında 66 acenteye 4 bin 917 uçuş için 30 milyon 84 bin dolar ödeme yapıldığını açıkladı.

Kış Turizmi Eylem Planı Yolda

Kış sporları turizminin geliştirilmesi amacıyla ilan edilen toplam 28 Turizm Merkezi-Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesinin 23’ünün planlarının tamamlandığını ve yaklaşık 80 bin yatak kapasitesine ulaşılmasının hedeflendiğini belirten Avcı, Kış Turizmi Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlandığını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
nabi avcı, Turizm Bakanı, Yeşil Pasaport,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları