Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Mehmet Ersoy’dan uyardı geldi: Kazıklanıyormuş hissi vermeyeceksiniz!

29 Ağustos, 2018 | 16:40

Bakan Mehmet Ersoy'dan uyardı geldi: Kazıklanıyormuş hissi vermeyeceksiniz!

9 günlük Kurban Bayramı tatili sırasında da gündeme gelen fahiş fiyatlar ile ilgili açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, işletmelere, “Vatandaşa kazıklanıyormuş hissi vermeyin” diyerek fırsatçılık yapanlara karşı yasal prosedürün uygulanacağını söyledi.

“Kimin hangi ürünü kaça sattığı ya da Euro veya dolarla sattığına karışmayız” diyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yaz sezonu başında 5 liraya sattığı ürünü yüksek sezonda ya da bayramda 15 liraya satan işletmelere izin vermeyeceklerini belirterek, “Vatandaşa kazıklanıyormuş hissi vermeyeceksiniz” şeklinde konuştu.

“Yasal prosedür uygulanır”

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bodrum’dan Alaçatı’ya, Fethiye’den Alanya’ya kadar birçok tatil bölgesinden şikayetler geldiğinin hatırlatılması üzerine, “Tatil bölgelerimiz bu yıl hem yerli hem de yabancı tatilcilerimizin akınına uğradı. Turizm rakamları çok iyi. Ancak bunu fırsat bilen işletmeler de var.

‘Fırsatçı’ derken de şunu kesinlikle ayırmak lazım. Eğer bir işletme bir sezon boyunca aynı ürünü aynı fiyata satıyorsa alkışlarız. İstediği rakama satabilir. Euro ile satışlar da mümkün. Ama fırsatçılık yapıp yüksek sezonda farklı fiyat uygulanırsa da yasal prosedür neyse onu uygularız.” açıklamasında bulundu.

“Çeşme, Bodrum sadece parası olanın olamaz”

Hürriyet’in haberine göre, tatil bölgelerindeki plajlar için de bazı çalışmalar yapacaklarını ifade eden bakan Mehmet Ersoy, “Çeşme, Bodrum sadece parası olanın olamaz. Buralarda yerli turist için yeni plajlar yapacağız. Bunun işletmesini biz yapmayacağız ancak fiyat politikalarını biz belirleyeceğiz.

Herkesin huzur içerisinde tatilini geçirmesi için yapacağımız bu çalışma 2019 yazına yetişecek. Bu konuda üzerinde çalıştığımız ve büyük ilgi görmesini beklediğimiz çalışmaların başında geliyor” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fahiş fiyat, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Kurban Bayramı Tatili, Vatandaşı kazıklamayın,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları