Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Mehmet Ersoy: Turizm tek kişiyle olmaz, turizmi yayacağız!

27 Temmuz, 2018 | 14:08

Bakan Mehmet Ersoy: Turizm tek kişiyle olmaz, turizmi yayacağız!

Yeni sistemin ilk Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, resmi ziyaretlerinin ilkini gerçekleştirdiği Antalya’da sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Mehmet Ersoy, “Turizm bir kişiyle olacak bir iş değil, turizmi yayacağız. Bu işteki fikir önderlerinin hepsini bu işin içine katacak projelerimiz var.” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdiği Antalya’da sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Mehmet Ersoy, “Turizm bir kişiyle olacak bir iş değil, turizmi yayacağız. Bu işteki fikir önderlerinin hepsini bu işin içine katacak projelerimiz var.” dedi.

Ersoy: Turizm tek kişiyle olmaz, turizmi yayacağız

Antalya’da ilk resmi ziyareti kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bu ziyaretinin önemini, “Antalya benim baba toprağım. Ama öncelikli olarak buraya gelmemin sebebi baba toprağı olması değil, Antalya’nın haklı başarısı. Antalya turizmin lideri, başkenti İstanbul ile yarışıyor, şu anda açık ara önde. İnşallah İstanbul’u da Antalya’ya yaklaştıracak projeler hazırlayacağız.” ifadesini kullandı.

“Turizm sektörünün temsilcilerini bu işin içine katacağız”

Yeni bakan Mehmet Ersoy, Antalya ziyaretinde, turizmin, tüm paydaşların ortak çalışması ile ilerleyip ivme kazanacağını belirterek, “Turizm bir kişiyle olacak bir iş değil, turizmi yayacağız. Bu işteki fikir önderlerinin hepsini bu işin içine katacak projelerimiz var. Zaman içerisinde bunların hepsini göreceğiz.

Yeni kurullar kuracağız, Cumhurbaşkanımızın bakanlıkta yaptığı gibi biz de alt operasyonlarla sektöründeki lider arkadaşları bu operasyonların içine dahil edeceğiz. Özel sektör bakış açısını alttaki birimlere de hızlı bir şekilde yansıtacağız” dedi.

Turizm sektörü temsilcileriyle Antalya’da toplantı

Antalya ziyareti kapsamında sektör temsilcileriyle de bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bakanlığın yeni dönemde turizmde önceliklerini ve yol haritasını da açıkladı.

Ersoy, “Türk turizmi ilk aşamayı tamamladı, ikinci dönemde öncelikli çalışmamız tanıtım olacak” derken, “Yeni dönemde bakanlığımız, bekleyen konuları çok hızla sonuçlandıracak ve nicelik değil nitelikli turizme odaklanacağız.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Turizmi, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Turizm sektörü, Türk turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları