Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Mehmet Ersoy: Keşke döviz bu kadar artmasaydı!

13 Ağustos, 2018 | 09:54

Bakan Mehmet Ersoy: Keşke döviz bu kadar artmasaydı!

Döviz kurlarındaki yükselişe ilişkin açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Keşke döviz bu kadar artmasaydı” dedi.

Uluslararası Bodrum Bale Festivali’ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının döviz kurundaki artış konusunda görüşünü sorduğu bakan Mehmet Ersoy, “Döviz kurları keşke bu kadar artmasaydı” açıklamasında bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, ekonomi açısından istikrarın önemli olduğunu vurgulayarak, “Ekonomi açısından istikrar önemli. Ancak turizm açısından bakıyorsanız yüksek kurlar bu alanda yatırımın cazibesini arttırıyor” şeklinde konuştu.

“Adım adım hedefimize gidecek planı hazırlıyoruz”

Bu yıl turizm sezonunun iyi geçtiğini belirten bakan Ersoy, “Sezon iyi geçiyor ama bizim hedeflerimiz büyük. Hedeflerimiz sayı ile endeksli değil, nitelikli turist ile endeksli. Bizim ana hedefimiz turizmin gelirini gayri safi milli hasıladaki oranını % 4’ten % 8’e çıkarmak.

Açıkçası birinci hedefimiz bu olacak. Sayıyı arttırmak değil nitelikli turisti de getirmeyi hedefliyoruz. Adım adım hedefimize gidecek planı hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Döviz, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Turizm sektörü, turizm sezonu, Uluslararası Bodrum Bale Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları