Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Mehmet Ersoy: 2019’da müzecilik ön plana çıkacak

28 Ağustos, 2018 | 16:45

Bakan Mehmet Ersoy: 2019'da müzecilik ön plana çıkacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2019 yılında yapılacak tanıtım toplantıları ve tanıtım politikalarında kültürel faaliyetler ve müzeciliğin ön planda olacağını söyledi.

Özel müzeler ile sanat vakıflarının temsilcileriyle Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2019 yılında yapılacak tanıtım toplantıları ve tanıtım politikalarında kültürel faaliyetler ve müzeciliğin ön planda olacağını söyledi.

Bakan Mehmet Ersoy: 2019’da müzecilik ön plana çıkacak

Özel müzeler ile sanat vakıflarının temsilcileriyle Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Müzenin tanıtımda ve kültürde çok ciddi bir değer olduğunun, özellikle de turizmin ana destekçisi olduğunun farkındayız.

O yüzden de 2019 itibariyle yapacağımız tanıtım toplantılarında ve tanıtım politikalarımızda kültürel faaliyetler ve başta müzecilik ön plana çıkacak. Bundan sonraki politikalarımızı bu şekilde değiştirip geliştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Türkiye'de müze algısını değiştirmek birinci hedefimiz

“Türkiye’de müze algısını değiştirmek birinci hedefimiz”

Bakan Ersoy, bu toplantıların düzenli şekilde devam edeceğini belirterek, amaçlarıyla ilgili bilgiler paylaştı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “Buradaki birinci hedefimiz, Türkiye’de müze algısını değiştirmek ve toplumun, halkın müzeye olan ilgisini ciddi oranlarda arttırmak. İkinci aşamada da Türkiye’ye gelen, Türkiye’yi ziyaret eden turistlerin müze ziyaret etme oranlarını yükseltmek. Müzenin tanıtımda ve kültürde çok ciddi bir değer olduğunun, özellikle de turizmin ana destekçisi olduğunun farkındayız.

O yüzden de 2019 itibariyle yapacağımız tanıtım toplantılarında ve tanıtım politikalarımızda kültürel faaliyetler ve başta müzecilik ön plana çıkacak. Bundan sonraki politikalarımızı bu şekilde değiştirip geliştireceğiz.” dedi.

“Endişe ve kaygılarımız onlar tarafından da biliniyor”

Etkinliğe katılan Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Nazan Ölçer, iyi bir toplantı yapıldığını belirterek, “Müzelerin, yaşamın gündemine nasıl daha çok oturacağı, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olması gerektiğini ve bunu geliştirmek için neler yapabileceğimizi görüştük.

Sayın Bakan’ın ve ekibinin değerli görüşlerinin bizim hayal bile edemeyeceğimiz kadar yakın bir ifadeyle dile gelmesinden müthiş bir mutluluk duyduk. Bizim endişe ve kaygılarımız, tamamıyla onlar tarafından da görülüyor, biliniyor ve buna çare bulunmaya çalışılıyor.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanı, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Mehmet Nuri Ersoy, Müzecilik ön plana çıkacak, Özel müzeler, Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Nazan Ölçer,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları