Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Kurtulmuş’a turizmciden yanıt: Düşündüğünüz gibi değil!

03 Ocak, 2018 | 10:42

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un, OHAL ve KHK’ların turizmi etkileyeceğine dair genel bir algı oluşturulduğunu ancak uygulamanın sıradan yurttaşları ve turistleri etkilemeyeceğini açıklamasına turizmci Kadir Uğur’dan yanıt geldi: “Durum hiç de düşündüğünüz gibi değil”

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un önceki günlerde yaptığı, “OHAL ve KHK’lar turizmi etkilemez” şeklindeki açıklamasına turizmci Kadir Uğur’dan yanıt geldi.
Konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Kadir Uğur, durumun hiç de öyle olmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Bakanım, hiç de düşündünüz gibi değil. Yurt dışında yaşayan ve Türkiye’ye turist göndermek için uğraşan bir Türk vatandaşı olarak OHAL ve KHK’lar Batı Avrupa ülkelerindeki potansiyel turistleri çok etkiliyor.

Ortalama 800 euroya sattığımız ürünleri turist getirebilmek için 450 euroya satıyoruz. Parası olmayan turistleri getirmeye başladık. Üst gelir seviyeli turistleri getiremiyoruz. Turist sayısı artsa bile gelir yüzde elli düştü.

Golf sahalarımız boş. Basının da yardımı ile buradaki kamuoyuna Türkiye’ye gidersen içeride sebepsiz aylarca gözaltında tutulabilirsin haberleri yayılıyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa turist, Batı Avrupa, Kadir Uğur, KHK, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, OHAL, Türk turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları