Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Kurtulmuş: Türkiye turizmde üstün bir ülke!

25 Ocak, 2018 | 17:41

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 22. EMITT Turizm Fuarı’nın açılışında sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Kurtulmuş, “Biz ‘Türkiye’ye gelin’ diyerek kuru gürültü yapmıyoruz. Türkiye turizmde üstün bir ülke. Bu coğrafyada Troya’dan Osmanlı’ya kadar 24 medeniyet gelip geçti ve hepsinin izleri bu topraklarda mevcut.” dedi.

Bugün açılışı yapılan 22. EMITT Turizm Fuarı’nda sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Türkiye’ye gelin’ diyerek kuru gürültü yapmıyoruz. Türkiye turizmde üstün bir ülke. Bu coğrafyada Troya’dan Osmanlı’ya kadar 24 medeniyet gelip geçti ve hepsinin izleri bu topraklarda mevcut.” ifadelerini kullandı.

Toplantının son konuşmacısı Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “EMITT, 80 ülkeden 5 bine yakın kurum ve kuruluşun katılacağı dünyanın önde gelen turizm fuarlarından biri. Türkiye önümüzdeki yıllarda dünya turizm pastasından daha fazla pay alma iddiasını bu fuarla gösterecek. Bu nedenle fuarın tüm organizatörlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Numan Kurtulmuş, “Fuarda sadece ürün ve destinasyon sergilenmeyecek, uluslararası camiada deneyim sahibi olan isimlerle yapılacak panel ve konferanslarla bilgi ve tecrübe paylaşımı sağlanacak, yeni gelişmeler yakından takip edilecek.” şeklinde konuştu.

Turizm Bakanı Kurtulmuş sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye son iki yılda şok ve krizler yaşadı. Bir ülkenin başına gelmesi mümkün olmayan, ekonomi ve turizmi etkileme potansiyeline sahip çok sayıda olay yaşandı.

Rusya ile yaşanan uçak krizi, Avrupa’daki seçimler nedeniyle yükselen aşırı sağcı ve ırkçı söylemler. 15 Temmuz’da yaşanan darbe teşebbüsü ve onun ortaya çıkardığı türbülanslar Türkiye ve Türkiye turizmine zor ve riskli 2 yıl yaşattı.

“2017 Türkiye için iftihar yılı oldu”

Ancak Türkiye turizm sektörü krizlere ne kadar dayanıklı olduğunu bu sürede gösterdi. Tüm kurum ve kuruluşlarımız el birliği ile turizmde yaşanan bu krizin kısa sürede bertaraf edilmesini sağladılar. 2017, Türk turizmi için bir iftihar yılı olmuştur. Tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye 2017 yılında 32.4 milyon turist ve 26 milyar dolar turizm gelirine ulaştı.

Şimdi Turizm şurasının sonuçlarını elde etmek için çalışıyoruz. Türkiye 2023 yılında 50 milyon turist ve 50 milyar dolar turizm gelirine ulaşacak.

Almanya’da yüzde 50-70 arasında rezervasyon artışı var. Biz ‘Türkiye’ye gelin’ diyerek kuru gürültü yapmıyoruz. Türkiye turizmde üstün bir ülke. Bu coğrafyada Troya’dan Osmanlı’ya kadar 24 medeniyet gelip geçti ve hepsinin izleri bu topraklarda mevcut. Aynı şekilde kongre turizminden kültür turizmine, gastronomiden spor turizmine kadar büyük bir potansiyele sahibiz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
EMİTT Turizm Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Rusya krizi, Troya, Turizm Fuarı, Türkiye Turizm Sektörü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları