Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan kızı, Air France’ın uçuş ekibini tutuklattı!

17 Kasım, 2017 | 17:33

Eski bir Arjantin bakanının kızının şikayeti, Paris’ten Buenos Aires’e giden Air France uçağının uçuş ekibinin, gözaltına alınıp sorguya çekilmesine neden oldu.

Uçuş sırasında ismi açıklanmayan Arjantin’in eski adalet bakanı yardımcısının kızı yanındaki yolcunun davranışlarından dolayı yerinin değiştirilmesini talep etti. 29 Ekim’de Paris’ten Buenos Aires’e giden 228 nolu Air France’ın uçuş ekibi ise talebi kabul etti ancak hiç bir değişiklik yapmadı.

Air France ekibi gözaltına alındı

Reuters’in haberine göre, Arjantinli eski bakanın kızıuçuş ekibini şikayet edince, Air France uçuş ekibinin bir kısmı havaalanı polisi  tarafından 6 saat boyunca göz altına alındı.

Air France ekibi Buenos Aires’te mahkemeye çıktı

Ertesi sabah gözaltına alınan Air France ekibinden birkaç isim  Buenos Aires mahkemesine çıkarıldı. Kabin amiri, grubun geri kalanından ayrıldı ve 1 metre karelik bir odaya kilitlendi. Saatlerce yiyecek ve yiyecek verilmedi.

Günün sonunda ise tüm personel hiç bir bildiride bulunulmaksızın polis tarafından serbest bırakılarak Fransa’ya geri gönderildi.

Air France ekibine Buenos Aires’te su vermediler

Fransa SNPNC sendikası, Paris’teki Arjantin Büyükelçiliği’ne gönderdiği yazıda, uçuş ekibinin insanlık dışı muamele gördüklerini ve bir metrekarelik odada tutulduğunu, yiyecek ve su verilmediğini ve silahlı muhafızlar gözetiminde olduklarını belirtti.

Air France Başkanı Janaillac müdahale istedi

Öte yandan Air France-KLM Başkanı Jean-Marc Janaillac’ın, olaya sert tepki gösterdiği öğrenildi. Air France-KLM yaptığı açıklamada, “Başkan Jean-Marc Janaillac, Air France ekibinin keyfi tutukluluk koşulları hakkında Dışişleri Bakanlığı’nın acilen müdahale etmesini istedi” yorumu yapıldı.

Dışişleri, Arjantinli yetkililerden olayın aydınlatılmasını istedi

Fransa Dışişleri Bakanlığı’nın, Arjantinli yetkililerden bir açıklama yapmalarını istediği ve Air France ile bu davayı aydınlatmasını istediği gelen haberler arasında.

Arjantin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü ise, havaalanı polisinin davranışlarının soruşturduğunu açıklayarak, “Güç kullanımında aşırıya kaçılmışsa gereği yapılır” açıklamasıyla yetindi.

Arjantin medyası farklı yorumladı

Yaşanan olayları, Arjantin medyası farklı yorumlandı. Gece uçuşu sırasında uyanan kadın, yanındaki adamın mastürbasyon yaptığını öne sürerek ve yerinin değiştirmesini istedi.

Kabin şefi ise kadına inanmadı ama yerini değiştirdi. Uçak Arjantin’e geldiğinde, adam federal yargıç kararı ile tutuklandı. Kabin Amiri gerekli tedbirleri almamakla suçlandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air France, Air France uçuş ekibi, Air France-KLM Başkanı, Arjantin, Arjantin Büyükelçiliği, Buenos Aires, Jean-Marc Janaillac, Paris, Paris Buenos Aires, SNPNC,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları