Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Günay, Van Kalesi’nde

15 Ekim, 2012 | 12:10

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Van Kalesi’ne tırmanarak incelemelerde bulundu. Amaçlarının Van’ı dünyaya tanıtmak olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ” Van bereketin çoğaldığı içinde barışın gelişimine katkı sunan bir vatan toprağı olacak. Tüm amacımız, aşkımız budur. Bereket çoğalsın ki barış çoğalsın” dedi.

Gezi, inceleme ve açılışlarda bulunmak üzere Van’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Van gezisinin ikinci gününde de Van Kalesi’ne çıktı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Van Kalesi’ni Vali Münir Karaloğlu ile gezen Bakan Günay kalede yapılan restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kendi cep telefonuyla da sürekli kaleyi çeken Bakan Günay, poz vermeyi de ihmal etmedi. Van Kalesi üstünde bulunan tarihi Süleyman Han Camii’ni de gezen Günay burada dua etti.

Yaptığı incelemelerin ardından Van Kalesi’nin zirvesinde açıklama yapan Bakan Günay, “Dünden bu yana Van’dayız Dün Hoşap Kalesi’ni gördük. Bugün de Van Kalesi’ndeyiz. Van kültür olarak tarihi güzellikler olarak bence Türkiye’nin müstesna yerlerinden biri. Bunu birkaç yıl önce tespit etmiş ve ondan dolayı burada bir turizm fuarı düzenlemiştik. Bugün de Turizm Fuarı’nın üçüncüsünü açacağız. Bu fuarı açtığımız gün Van’da çok az otel vardı bugün ise deprem geçirmesine rağmen beş yıldızlı otellerine kavuştu. Yine Van gölü yat merkezi ve balıkçılık merkezide olma olunda ilerliyor. Amacımız Van’ı bölgeye ve çevre ülkelere tatil merkezi yapmak. Van Kalesi’nde birkaç yıldır restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. Ve her geldiğimde de kaleye tırmanıyorum. Kaledeki çalışmalarımız devam edecek. Yine kalenin arka tarafında bulunan eski Van şehrinde de restorasyon çalışmalarımıza başlayacağız. Van Urartulardan Osmanlılara kadar tüm bu medeniyet izlerliyle yeni yapılan kültür mekanlarıyla Türkiye’nin çok yakından bildiği ve çok sayıda insanın geldiği bereketin çoğaldığı, bereket çoğaldığı içinde barışın gelişimine katkı sunan bir vatan toprağı olacak. Tüm amacımız, aşkımız budur. Bereket çoğalsın ki barış çoğalsın.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Bakan Günay, Bakan Günay Van Kalesi, Ertuğrul Günay, Hoşap Kalesi, Kale, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Haberleri, Van, Van Kalesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları