Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay’dan Keşan Müftüsü’ne Noel Baba tepkisi

29 Aralık, 2011 | 11:15

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Keşan Müftüsü Süleyman Yeniçeri’nin ‘Noel Baba diye birisi yok. Aziz Nicholaos da uyduruk birisi. Noel Baba baca ve pencereden giriyor. Dürüst birisi olsa kapıdan girerdi.’ sözlerine tepki gösterdi.

Müftünün açıklamasını ‘talihsizlik’ olarak değerlendiren Ertuğrul Günay, “Anadolu’da bir söz vardır; cahille bal yeme, alimle taş taşı.” ifadesini kullandı.

Antalya’da ‘Turizm Değerlendirme Toplantısı’na katılan Kültür ve Turizm Bakanı Günay, toplantı çıkışı gazetecilerin sorusunu cevaplandırdı.

Bakan Günay, Edirne’nin Keşan Müftüsü’nün Noel Baba ile ilgili açıklamasının hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti: “Talihsiz bir açıklama. Turizm büyük ölçüde efsaneler üzerinden kendisini geliştirir. Mitoloji üzerinden kendisini geliştirir. Bütün ülkelerde de bölge halkı mitolojiyi destekler. Çünkü onun dünyaya tanıtımda katkısı vardır. Santa Klaus veya Noel Baba ne derseniz deyin. Dünyada birçok ülkenin sahip çıkmaya çalıştığı önemli bir aziz, önemli bir isim. Bu Patara’da doğmuş diye bir bilgi var. Dünyanın Noel Baba diye bildiği kişi Patara’da doğmuş ve Myra’da Demre’de yaşamış olan Aziz Nikola diye bir bilgi var. Biz bunu destekliyoruz. Bu bilgiyi çürütmeye çalışmıyoruz. Çünkü bunun ülkemizin tanıtımında, dünyadaki başka insanların ülkemize ilgi göstermesine çok büyük katkısı oluyor. Ama arkadaşımızın birisi galiba üstüne vazife olmayan bir konu üzerinde konuşmuş. Hani Anadolu’da bir söz vardır, ‘Cahille bal yenmez, alimle taş taşı’ diye. Kendine göre bir iş yapmış, ama Diyanet hakkında soruşturma açmış. Diyanet’e teşekkür ederim.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Keşan Müftüsü, Günay, Keşan Müftü, Keşan Müftüsü, Keşan Müftüsü noel baba, Noel Baba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları