Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Günay: Haydarpaşa Garı’ndaki yangında bir ihmal olduğu görülüyor

01 Aralık, 2010 | 10:42

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Haydarpaşa Garı’ndaki yangında bir ihmal olduğu görülüyor.” dedi.

Günay, Haydarpaşa’nın kasıtlı yakıldığı ve yerine başka bir bina yapılmak istendiği yönünde basında çıkan görüşlerin doğru olmadığını söyledi.
İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bianeli’ne katılan Bakan Ertuğrul Günay, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Haydarpaşa Garı’nda çıkan yangınla ilgili soruya Günay, “Ulaştırma Bakanı arkadaşımız bir açıklama yaptı. Yangınla ilgili araştırma sürüyor. Bir ihmal olduğu en azından görülüyor. Koruma kurullarından tadilat için bir izin alınmış. Ama belediyelerle ilgili gereken süreç tamamlanmamış. Bir işgüzarlık sonucu felaketin eşiğinden döndüğümüzü düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

Bakan Ertuğrul Günay, gazetelere yansıyan ve Haydarpaşa’nın kasıtlı yakıldığı, yerine başka bir bina yapılmak istendiği yönündeki görüşlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Haydarpaşa’nın tamamen yanmış ya da yıkılmış olması halinde bile yerine başka bir bina yapılamayacağını ifade eden Günay, “Basında bazı yorumlar var. Bu vesileyle Haydarpaşa’nın nitelik değiştireceği, bu tarihi yapıdan kurtulunacağı doğrultusunda. Bunlar doğru görüşler değil. Birinci dereceden tescilli tarihi eser, Allah esirgesin, tümüyle yakılsa ya da yıkılsa bile bunun aynısını yapmak zorundayız. Başka bir eser, başka bir yapı oraya getirilip konulamaz.” şeklinde konuştu.
Bakan Günay, Haydarpaşa ile ilgili kendilerine sadece tadilat projesi geldiğini ancak restorasyonla ilgili proje gelmesi halinde de gerekli incelemeleri yapacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Haydarpaşa Garı, Haydarpaşa Garı, Haydarpaşa Garı Yangın, Kültür bakanı Ertuğrul Günay,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları