Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Günay: E-muhtıranın siteden kaldırılması güzel bir gelişme

31 Ağustos, 2011 | 13:24

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 27 Nisan e-muhtırasının Genelkurmay Başkanlığı sitesinden kaldırılması ve sitenin yenilenmesiyle ilgili olarak, “Eski gecikmeleri telafi edecek kararlılıkla devam ediyoruz. Bunlar güzel gelişmeler.” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına bu yıl ilk kez İzmir’de katıldığını söyleyen Bakan Günay iki bayram coşkusunu bir arada yaşadığını dile getirdi.

Bakan Günay, “Bugün hepimiz için çok özel bir gün. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan Bayramı’nı bir arada kutluyoruz. İzmir’de ilk defa katıldığım çok güzel bir bayram oldu. Temennimiz hiçbir yerde herhangi bir sevimsiz olayla karşılaşmayız. Ülkemizin sonsuza kadar güzel görmesini kalbimden diliyorum. Bölgemize ve dünyaya barış getirmesi dileğiyle.” ifadelerini kullandı.
Basın mensuplarının 27 Nisan e-muhtırasının Genelkurmay Başkanlığı sitesinden kaldırılması ve sitenin yenilenmesine ilişkin sorusunu yanıtlayan Bakan Günay, “Türkiye demokratikleşme doğrultusunda sağlıklı güzel adımlar atıyor. Bunların esenlik içinde devam etmesinin teminatı. Barışın bütün ülkede ve bölgede egemen olmasıdır. Çağın gelişmelerine biz de eski gecikmeleri telafi edecek bir hızlılık ve kararlılıkla ayak uydurmaya çalışıyoruz. Milletimize ve vatanımıza uğurlu olsun. Bunlar güzel gelişmeler.” şeklinde konuştu.

“NEMRUT HEYKELLERİ İLE İLGİLİ BİLENLER KONUŞMALI”

Nemrut heykellerinin doğa koşullarından dolayı yıprandığı ve korunması için heykellerin bulundukları yerden taşınarak farklı bir yerde yapılacak bir müzeye taşınacağına ilişkin tartışmaları da değerlendiren Bakan Günay, şunları kaydetti: “O konu uzun uzun tartışılacaktır. Ancak koruma konusunda kararlıyız. Bunun için de konuyu bilimsel bir danışmadan geçireceğiz. Taşınma ile ilgili tepkileri gördüm ancak bilenler konuşmalı bu konuda.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
30 Ağustos Zafer Bayramı, Bakan Ertuğrul Günay, E-muhtıra, E-muhtıra kaldırılması, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Haberleri, Zafer Bayramı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları