Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Günay Avrupa Miras Günleri için Kütahya’ya gidecek

08 Ekim, 2009 | 11:39

Ertuğrul Günay Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, 10 Ekim 2009 tarihinde Avrupa Miras Günleri için Kütahya’ya gelecek olan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla açılışı yapılacak olan Büyük ve Küçük Bedestenlerde incelemelerde bulundu.

Avrupa Miras Günleri 2009 yılı etkinlikleri 10-11 Ekim 2009 tarihlerinde Kütahya’ da gerçekleştirilecek. Bu çerçevede belirtilen tarihlerde Kütahya ilinde bulunan müze ve örenyerleri ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek olup restorasyonu yapılan Büyük ve Küçük Bedestenlerin açılışı gerçekleştirilecek.

Dört kapısı bulunan Büyük Bedestenin güney tarafında ortada bulunan iki-üç dükkan beton konstrüksiyonla değiştirilerek 1928 yılından sonra dördüncü ve son kapısı açıldı. Ana giriş kapısı üstünde aslan resimleri bulunan bedestenin sonradan açılan kapı üstünde de balık şeklinde denizkızı tasvirleri bulunuyor.

Çevresinde kuyumcuların, ayakkabıcılar, aktarların, toptancı ve perakendeci esnafının bulunduğu Büyük Bedesten yanındaki Küçük Bedesten de bitpazarı olarak kullanılıyor. İlimizin tarihi eserleri restore edip fonksiyon kazandırmak amacıyla çok önemli projeler içinde yer alan Büyük ve Küçük Bedestenlerin restorasyonu Kütahya tarihi içinde büyük önem taşıyor.

Restorasyon çalışmaları tamamlanan Büyük Bedesten, Kütahya’nın el sanatlarının sergilendiği ve yöresel yemeklerinin yenildiği tarihi bir mekan; Küçük Bedesten, sarraflar ve kuyumcular çarşısı olarak hizmet verecek.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Miras Günleri 2009, Bakan Ertuğrul Günay, Bakan Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Açıklamaları, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Kütahya, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları