Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ertuğrul Günay’dan müze müdürüne tepki

08 Ekim, 2009 | 09:52

Bakan Ertuğrul Günay Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Adana’da incelemelerde bulunduğu müzede klimanın 30 derecede çalıştırıldığını ve müzenin tavanının çürüdüğünü görünce müze müdürüne tepki gösterdi.

Günay, “Buradan sıcak hava geliyor. Niye sıcak açtınız onu? Bunu kim açtı arkadaşlar? Kardeşim bu müzede sorumlu kim, bunu kim açtırdı? 30 dereceyle kim çalıştırıyor bunu?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Müze Müdürü Kazım Tosun’un, “Efendim bunu genelde çalıştırma imkanımız olmuyor. Elektrik donanımı kaldırmıyor” demesi üzerine Bakan Günay, “Şu anda niye çalıştırıyorsunuz o zaman. Ne var ki, niye ki?” diye karşılık verdi. Günay, müzede bulunan tarihi eserlerle ilgili Tosun’a sorular yöneltti. Günay, aldığı cevaplar karşısında müze müdürüne, “Kaç yıldır burada görev yapıyorsunuz? Nereden geldiniz? Arkeolog musunuz?” diye sordu.

Bakan Günay, müze binasının tavanının su sızıntısı nedeniyle çürüdüğünü görmesi üzerine de, “Bu neden yapılmıyor? Bu çatı önemli, duvar da rutubet almış” dedi. Onarım için gerekli paranın geldiği, kısa sürede ihaleye çıkılacağı belirtildi.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana Müze Müdürü Kazım Tosun, Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanı, Müze Müdürü Kazım Tosun, Turizm Bakanı, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları