Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ertuğrul Günay’dan müze müdürüne tepki

08 Ekim, 2009 | 09:52

Bakan Ertuğrul Günay Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Adana’da incelemelerde bulunduğu müzede klimanın 30 derecede çalıştırıldığını ve müzenin tavanının çürüdüğünü görünce müze müdürüne tepki gösterdi.

Günay, “Buradan sıcak hava geliyor. Niye sıcak açtınız onu? Bunu kim açtı arkadaşlar? Kardeşim bu müzede sorumlu kim, bunu kim açtırdı? 30 dereceyle kim çalıştırıyor bunu?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Müze Müdürü Kazım Tosun’un, “Efendim bunu genelde çalıştırma imkanımız olmuyor. Elektrik donanımı kaldırmıyor” demesi üzerine Bakan Günay, “Şu anda niye çalıştırıyorsunuz o zaman. Ne var ki, niye ki?” diye karşılık verdi. Günay, müzede bulunan tarihi eserlerle ilgili Tosun’a sorular yöneltti. Günay, aldığı cevaplar karşısında müze müdürüne, “Kaç yıldır burada görev yapıyorsunuz? Nereden geldiniz? Arkeolog musunuz?” diye sordu.

Bakan Günay, müze binasının tavanının su sızıntısı nedeniyle çürüdüğünü görmesi üzerine de, “Bu neden yapılmıyor? Bu çatı önemli, duvar da rutubet almış” dedi. Onarım için gerekli paranın geldiği, kısa sürede ihaleye çıkılacağı belirtildi.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana Müze Müdürü Kazım Tosun, Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanı, Müze Müdürü Kazım Tosun, Turizm Bakanı, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları