Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy: Turkey’den hemen vazgeçilmesi söz konusu değil!

01 Aralık, 2018 | 14:56

Bakan Ersoy: Turkey'den hemen vazgeçilmesi söz konusu değil!

Yeni yılın ilk aynıda Berlin’de yapılacak ve Turkey logosunun Turkish olarak değiştirilmesini de kapsayan reklam ihalesi hakkında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Turkey’den hemen vazgeçilmesi söz konusu değil” dedi.

Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yurt Dışında Eğitim ve Gençlik” başlıklı istişare toplantısına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2019’da düzenlenecek tanıtım reklam ihalesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy: Turkey’den hemen vazgeçilmesi söz konusu değil

Turkey Home kampanyasının şu devam ettiğini belirten bakan Mehmet Ersoy, Ocak ayında düzenlenecek ihaleyle birlikte tanıtım çalışmalarını yürütecek ajansın belirleneceğini söyledi. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, ajansın ortaya belli bir üretim koyması için süreç gerekeceğinin altını çizerken, “Turkey Home” veya “Turkey”den hemen vazgeçilmesinin söz konusu olmadığını açıkladı. Ersoy, “Üretimin yapılması ve filmlerin çekilmesi sezon sonuna kadar devam edecek bir süreç” ifadelerini kullandı.

Turizm Geliştirme Fonu’nda son aşamaya geliyoruz

Turizmde bir üst lige çıkma yolundaki çalışmalarda turizm sektörüyle birlikte ilerleyeceklerini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bu amaçla hazırladıkları Türkiye Turizm Geliştirme Fonu’nun kurulması çalışmalarında son aşamaya gelindiğini söyleyerek, “Fon’u şekillendiriyoruz, daha sonra yasalaştıracağız. Fon’da turizm yatırımcıları, temsilcileri yer alacak. Bakanlığımızla beraber turizmcilerin ortaklaşa kararlar alarak yöneteceği bir turizm politikası geliştireceğiz.” sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Turizm Geliştirme Fonu, Turizm sektörü, Turkey, Turkey Home, Turkish, Yurt dışı Türkler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları