Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy: Teşvikle turizme kalıcı çözüm bulamazsınız!

23 Kasım, 2018 | 10:07

Bakan Ersoy: Teşvikle turizme kalıcı çözüm bulamazsınız!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda turizm teşvikleriyle ilgili önemli açıklamalar yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bugüne kadar hep teşvik politikalarıyla gidildiğini ancak kesin ve kalıcı sorunların devam ettiğini söyleyip, “Turizme maalesef teşvikle kalıcı bir çözüm bulamazsınız.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda turizm teşvikleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy, bugüne kadar hep teşvik politikalarıyla gidildiğini ancak kesin ve kalıcı sorunların devam ettiğini ifade edip, “Turizme maalesef teşvikle kalıcı bir çözüm bulamazsınız. SGK, yakıt gibi teşviklerle turizmi sürdürmeye çalışırsak inanın bana kimseyi mutlu edemeyiz, kalıcı bir çözüm de getiremeyiz.” açıklamasında bulundu.

Bakan Ersoy: Teşvikle turizme kalıcı çözüm bulamazsınız

Turizmde Türkiye’nin çok zor olan bir şeyi başarıp, belli rakamları, sayıları geçtiğini söyleyen Mehmet Ersoy, bundan böyle sorunların kalıcı olarak çözüp, yaptığı işten hak ettiği geliri kazanması gerektiğini belirtti.

Bakanlığı döneminde özellikle kalıcı çözümler getiren politikalar oluşturmaya gayret edeceklerini söyleyen bakan Ersoy, ” Bundan sonraki yapacağımız tahsis ihalelerinde yani turizm alanlarının ihalelerinde öncelikli olarak on iki ay turizm yapmak için gerekli olan özellikleri taşıyan tahsis alanlarının ihalesini yapacağız. Yani nedir? Mesela golf turizmi, spor alanları, termal gibi ve kongre turizmine müsait olan alanların tahsisine öncelik vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

2019’da bütçeye ek yük getirmeden 4 kat fazla tanıtım yapacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Türkiye’nin tanıtım politikalarında da köklü değişiklik yapılması gerektiğinin altını çizerek, “Biliyorsunuz teknoloji hayatımıza girdi, teknolojiyle birlikte insanların iletişim alışkanlıkları kökten değişti. Biz de artık bundan sonra bu iletişim alışkanlıklarına uygun şekilde tanıtım politikalarımızı değiştirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Bakan Mehmet Ersoy, 2019 itibarıyla herhangi bir ek gider gerektirmeden geçen senenin 4 katı kadar reklam, tanıtım planladıklarını sözlerine ekleyip, “Buna göre stratejimizi ve hesaplarımızı yaptık. Sıkıntı olmayacak ve geçen seneyle kıyaslanmayacak kadar yüksek oranda Yılbaşı itibarıyla tanıtımlarımıza başlıyoruz. Herkes rahat olsun, o konuda bir eksiklik, bir bütçe eksikliği hissedilmeyecek.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Türkiye Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları